Новини
Події

Президента закликали захистити конституційні права громад

Правління Асоціації міст України звернулося до Президента України із відкритим листом щодо захисту конституційних прав громад.

Для Асоціації головними пріоритетами є безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними» – йдеться у звернені.

Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону.

«Ми переконані, що лише встановленням діалогу центральної та муніципальної влади, їх постійною співпрацею та координацією вдасться досягти європейського рівня якості надання послуг населенню, гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року, своєчасно розпочати по всій країні опалювальний сезон» – наголосили представники АМУ.

Правління Асоціації міст України вимагає від Президента:

«З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян звертаємося до Вас, як до Ґаранта Конституції України, з ініціативою провести зустріч з Правлінням Асоціації міст України».

Нагадаємо до Правління АМУ входить 53 делегати. Це міські, сільські, селищні голови зі всіх куточків України. Хмельниччину представляють Василь Сидор, Славутський міський голова, Голова Хмельницького РВ АМУ, Михайло Сімашкевич, Кам‘янець-Подільський міський голова, Анатолій Кушнір, Маківський сільський голова.

Автор: Катерина Прокопець

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter