Новини
Дозвілля

У Кам’янці-Подільському можна побачити “Корони світу”

У Кам’янець-Подільській Ратуші розпочала роботу унікальна виставка – експозиція корон світу. Про це повідомляє Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник.

Колекція вінців та корон з різних держав світу та історичних епох, з різних континентів буде доступна для відвідувачів протягом року.

Понад 70 шедеврів-символів влади: головні убори духовних та світських лідерів, вінці, корони правителів зниклих цивілізацій.

Частина з них є оригіналами, а частина є копіями або репліками експонатів, що знаходяться у музеях Австрії, Італії, Великобританії, Румунії, Єгипту та інших країн світу. В експозиції представлені також реконструкції зниклих шедеврів.

Серед презентованих вінців особливо слід відзначити корони Святого Володимира і Анни Візантійської, які на віки вперед вирішили духовну долю нашого народу. Реконструкція корон Х-ХІ ст. Святого Володимира і Анни Візантійської до цього часу у нашій державі не проводилась і не має аналогів. У цьому проекті реконструкція корон Святого Володимира і Анни Візантійської зроблена вперше. Основою послужили фрески, монети (злотники і сребреники) та візантійські пам’ятки. Корони з успіхом були презентовані у Національному заповіднику «Софія Київська».

В колекції корон можна побачити вперше реконструйований шолом-корону падишаха Найвищої Османської держави, халіфа Сулеймана І Законодавця, відомого в Україні як Сулейман І Пишний, та головний убір Гюррем Султан, відомої в Україні як Роксолана. Також вперше реконструйовані корони короля Речі Посполитої Яна III Собеського та його дружини Марії Казиміри.

В експозиції представлені гіпотетична версія корони короля Данила Галицького, а також імператорські головні убори, зокрема, Наполеона, Російської та Римської імперій. Окрім того, в експозиції представлені: Великобританія, Греція, Польща, Румунія, інші європейські країни. Окремою складовою виставки виступають іменні головні убори церковних владик (представлені усі конфесії України), вінчальні вінці. Серед корон стародавнього світу є реконструкції корон Нефертіті, Тутанхамона, царів Шумеру та Ассирії. Вражаючими уяву є головні убори володарів величних цивілізацій Америки – ацтеків, майя, інків та інші експонати. Кожен з цих шедеврів може бути окрасою та провідним експонатом будь-якого музею або колекції.

Попри те, що експозиція має виразну загально гуманітарну та просвітницьку тематику, наскрізною і найяскравішою є її патріотична і державотворча місія. Історично саме корона була тим артефактом, що втілював державницьку ідею. Адже, головні убори володарів являють собою символи духовної або світської влади, уречевленням великого служіння та великої відповідальності людей, наділених такою силою. Дотепер королівські корони є одними з найбільших державних реліквій, символами наступництва та спадкоємства об’єднавчих державотворчих зусиль.

Проект спрямований на утвердження та розбудову культури рідної країни, пізнання своєї ідентичності, що й перетворює населення – на народ, націю. Цей унікальний проект робить вагомий внесок у благородну справу висвітлення подій минулого задля закладення підвалин майбутнього.

Вартість квитків: дорослі 40 грн; діти, студенти 20 грн

Автор: Юлія Ростоцька

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter