Новини
Інфраструктура

Хмельничани оцінили роботу комунальників

Традиційно, думки мешканців обласного центру щодо роботи комунальних служб розділилися. Одні вважають: комунальники роблять все, що в їхніх силах, аби прибрати вулиці міста від снігу. Інші ж стверджують: відповідні служби працюють незадовільно, бо “зима, як завжди, прийшла несподівано”.

Від учорашньої ночі на Хмельниччині сніг йде, практично без зупину. Дороги та тротуари у містах комунальники прибирають, як можуть, проте, схоже, ні техніки, ні людських ресурсів не вистачає для того, аби всі були задоволені.

Пересування снігоприбиральної техніки в обласному центрі, нагадаємо, можна відстежувати онлайн. Судячи з інтерактивної карти, станом на першу ночі на вулицях Хмельницького працювало близько 20 одиниць транспорту, які належать двом комунальним підприємствам міста: КП БРЕД та КП Зеленбуд.

За словами заступника директора комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Ігоря Мартинюка, на дорогах міста від недільного ранку працюють 13 піскорозкидачів, 2 грейдери, 7 тракторів, обладнаних відвалами та механічними щітками, 1 екскаватор-навантажувач.

Попри те, що техніка працювала протягом усього дня, подекуди хмельничанам доводилося діставатися до місця призначення зі значними перешкодами. Напевно, однєю із найскладніших вулиць для водіїв учора була вулиця Бандери.

Техніку побачили, прибирання – ні

Протягом понеділка тема прибирання міста від снігу була однією з найобговорюваніших. Здебільшого хмельничани нарікають на роботу комунальників. Кажуть: техніку бачать, прибирання – ні. Інші ж зазначають: “Дякуйте і за це, а як щось не подобається, беріть лопати в руки та зробіть краще”.

Комунальники працюють від ночі, за що їм велика подяка! Але якби люди згуртувались, включили свою громадську свідомість і хоча б кожний біля себе поприбирав би сніг, то негода долалась би спритніше. Адже це наше місто і кожний з нас взмозі чимось допомогти, – пишуть містяни у коментарях.

Помічали хмельничани у місті і техніку, яка чистить пішохідні зони. Проте їхньою роботою також не всі задоволені.

Близько 14.00 сьогодні в нашому дворі, Зарічанська 34/1 , “проїхав”тракторець, який би мав згорнути сніг. Навіть на узбіччі не утворилися кучугури від так званого очищення. Провалюєшся в сніг. Навіть двірники вручну краще прибирають. Техніку – побачила, прибирання – НІ!!!

У центрі міста також можна було побачити трактор, який щось чистив на тротуарах, там, де зранку вже попрацювали з лопатами двірники. Тож прибиральна техніка у цьому випадку не стільки розчищала пішохідну зону, скільки робила її небезпечною, адже під шаром снігу – слизька крига. А посипання вулиць протиожеледними сумішшами якщо й відбувалося, то для багатьох хмельничан непомітно.

Також у соцмережах показали результати роботи комунальників з розчистки дороги біля гіпермаркету “Епіцентр”. Дорогу комунальники розчистили, а от пішохідний перехід заблокували.

Щоправда, як зазначають хмельничани, тут треба розбиратися, “чия це зона відповідальності”.

Хто і де має чистити сніг у місті

У Хмельницькій міській раді зазначають: підприємства, установи, організації усіх форм власності зобов’язані забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду закріпленої за ними території, дотримуючись таких правил:

  • роботи з очистки розпочинати з настанням снігопаду;
  • насамперед очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;
  • під час ожеледиці тротуари, переходи, зупинки, спуски, підйоми посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами. Посипати протиожеледними засобами сніг та лід на тротуарах;
  • регулярно проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок;
  • вивозити зібрані з прилеглих територій сніг та лід власними силами спеціалізованих підприємств або на умовах договору.

“Зима. Насолоджуйтесь снігом”

Що думають про прибирання вулиць хмельничани, вони встигли розповісти у соцмережах…

…та журналістам каналу Перший Подільський:

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter