Новини
Офіційно

Підприємства Хмельниччини перерахували до бюджету понад 50 мільйонів податку на прибуток

Субєкти господарювання Хмельницької області впродовж січня-лютого 2021 року перерахували до зведеного бюджету 52,5 мільйона гривень податку на прибуток. Сума сплаченого податку на прибуток на 13,9 відсотка перевищує минулорічні надходження за аналогічний період.

До державного бюджету надійшло понад 47 мільйонів гривень податку на прибуток, місцеві бюджети отримали – 5,5 мільйона гривень, – повідомили в Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено ст. 137 Податкового кодексу України. Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 цього Кодексу від бази нарахування, визначеної згідно зі ст. 135 цього Кодексу. Базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарний квартал, півріччя, три квартали та рік. При цьому податкова декларація розраховується з наростаючим підсумком. Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого податковим кодексом для подання податкової декларації.

Законом України від 16.01.2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податку на прибуток.

За інформацією ГУ ДПС у Хмельницькій області

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter