Новини
Інфраструктура

«Велике будівництво» Зеленського займеться системним розвитком придорожньої інфраструктури

Після розголосу, якого набула ситуація зі знищенням унікальних автобусних зупинок, розташованих вздовж доріг, зокрема, Хмельницької області, голова Укравтодору пообіцяв, що у структурі починають збирати інформацію про подібні вцілілі об’єкти, аби зберегти хоча б те, що залишилося.

Голова Укравтодору Олександр Кубраков заявив, що у планах Державного автомобільного агентства на цей рік — системний розвиток придорожньої інфраструктури у рамках програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Довгий час це питання просто ігнорувалось — як наслідок, велика частина дійсно цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів. Тобто проблема із фази «не чіпати, щоб зберегти» перейшла в етап «неможливо ігнорувати». У нас вже є кілька успішних прикладів збереження подібних об’єктів — однак, мушу це визнати, є й випадки, коли ми зробили недостатньо”, – сказав Кубраков. 

Він наголосив, що зі старту “Великого будівництва” для Укравтодору важливим було не просто оновити дорожню мережу, але й зробити її комфортною та безпечною для користувачів – у порівнянні з попередніми роками, у 2020 році на дорогах державного значення кількість освітлення, бар’єрного огородження та тротуарів збільшилась у рази. У нових дорожніх проєктах Укравтодор прибирає небезпечні розв’язки та ліві повороти, розпочато Національну програму відновлення мостів для ефективного обстеження та попередження ризиків у сфері мостового господарства.

“Наразі наша команда разом розпочала процес збору даних про візуально матеріальну спадщину придорожньої інфраструктури у різних куточках країни. Цей процес повністю відкритий — запрошую усіх охочих долучатися”, – заявив Кубраков.

На основі цього переліку буде сформовано окреме доручення для обласних Служб автомобільних доріг, яке вимагатиме враховувати культурне значення об’єктів придорожньої інфраструктури при плануванні та реалізації дорожніх проєктів. На основі пропозицій разом з ДерждорНДІ Укравтодор підготує технічне завдання та оголосить конкурс на розробку оптимальних проєктних та дизайнерських рішень для їх подальшого застосування на дорогах державного значення.

Як раніше заявив заступник керівника Офісу президента та координатор програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко, флагманський проєкт програми з відновлення мостів – Запорізький міст – буде завершений цього року.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook