Новини
Офіційно

Мисливець, що вполював червонокнижного лося на Хмельниччині, заплатить штраф

Чоловік, який завдав збитків лісовому господарству на 130 тисяч гривень, заплатить штраф у сумі 17 тисяч гривень. Таке рішення прийняв Шепетівський міськрайонний суд, який днями розглянув справу.

Як йдеться у вироку суду, на початку березня член Шепетівської районної організації «Українське товариство мисливців та рибалок», знаючи про заборону полювання у цей період, взяв рушницю з набоями й пішов до лісу. У 7 кварталі Климентовицького лісництва Державного підприємства «Шепетівське лісове господарство» побачив двох лосів і вирішив вполювати одну з тварин. Двічі вистреливши, мисливець убив самця віком близько трьох років. Тварина належить до виду «лось європейський», що занесений до Червоної книги України із категорією «вразливий».

У результаті незаконних умисних дій обвинувачений завдав державним інтересам у галузі раціонального використання й відтворення диких звірів в особі ДП «Шепетівське лісове господарство» матеріальних збитків на суму 130 000 гривень.

Прокурор Шепетівської окружної прокуратури та обвинувачений (за участю захисника) уклали угоду про визнання винуватості, за умовами якої мисливець повністю визнав свою вину в інкримінованому правопорушенні. Сторони дійшли згоди щодо кваліфікації його дій та призначення покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 17000 гривень.

У підготовчому судовому засіданні прокурор, обвинувачений та його захисник просили затвердити угоду про визнання винуватості й призначити узгоджене сторонами покарання. Представниця потерпілого проти затвердження угоди не заперечувала, підтвердивши, що мисливець повністю відшкодував завдані матеріальні збитки.

Як встановив суд, чоловік обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 248 КК України, його діями шкода завдана лише державним інтересам, при цьому він її повністю відшкодував, представниця потерпілого ДП «Шепетівське лісове господарство» надала письмову згоду прокурору на укладення угоди про визнання винуватості.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook