Новини
Дозвілля

На Хмельниччині завершились масштабні патріотичні ігри

На Старокостянтинівщині завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) для середньої вікової групи.

Учасники “Джури” таборувались з 02 по 06 червня поблизу історико-культурного заповідника “Самчики”.

Програма гри, різноманітна і насичена, складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: конкурс строю та маршової пісні “Впоряд”, “Стрільба” (з пневматичної гвинтівки), “Туристсько-спортивна смуга перешкод” – подолання перешкод на пересіченій місцевості, “Рятівник” – змагання з надання першої домедичної допомоги та транспортування потерпілого, “Пластун” – інтелектуально-творче змагання за методикою квестів, “Перетягування линви”. А ще інтелектуальна гра-вікторина “Відун” (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), “Таборування (бівак)” та творчо-мистецьке представлення рою”Ватра”, і незаліковий конкурс з навичок “Неповного розбирання та збирання автомату АК-74” на швидкість.

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи, збірки та вишкіл роїв. Майстер-класи проводились за темами: “Козацькі забави та спортивний ножовий бій”, “Теренова гра «Нескорені”, “Тактична домедична допомога”, “Спортивне орієнтування”, майстер-клас Служби судової охорони з прийомами рукопашного бою для самооборони та з організацією виставки спецзасобів, які використовуються для охорони суддів, а також гутірки: “Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх”, “Козак Характерник” тощо.

На четвертий день гри на Козацькому колі було організоване дитяче самоврядування в таборі – з юних джур були обрані похідний отаман, осавул, бунчужний, хорунжий і писар. На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі.

Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсі “Стрільба” визначалися особисті результати. Найкращий особистий результат у “Стрільбі” показала Дар’я Закосовська (рій “Несамовиті орли”, Шепетівська ТГ), вона стала переможцем у змаганнях. Другий результат у Назара Марчука з рою “Славутські козаки” з Славутської ТГ, третій – Владислава Яцентюка (рій “Несамовиті орли”, Шепетівська ТГ) та Андрія Павлюка (рій “Славутські козаки”). У командному заліку конкурсу трійка кращих була такою: 1 місце – “Славутські козаки” з Славутської ТГ, 2 місце – рій “Несамовиті орли” з Шепетівської ТГ, 3 місце – рій “Нащадки козаків” з Кам’янець-Подільської ТГ.

Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у конкурсі строю та маршової пісні “Впоряд”. Найкраще із завданнями впорався рій “Славутські козаки”. Друге і третє місця – у роїв “Богданові соколята” з м. Хмельницького та “Несамовиті орли” з Шепетівської ТГ.

Цікаво пройшов вид гри “Пластун”, який проходив у вигляді квесту і складався із 8 заданих пунктів – об’єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Перед квестом для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання “Квесту”. Всі об’єкти були зашифровані у віршах. Найкраще і найшвидше впоралися із завданнями рої “Серце патріота” (Миролюбненської ТГ) та Славутські козаки” – вони фінішували з однаковим результатом, третім став рій “Несамовиті орли”.

“Туристсько-спортивну смугу перешкод” на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій “Козацькі звитяги” (Віньковецька ТГ). Друге і третє місця посіли рої “Несамовиті орли” і “Славутські козаки”.

У конкурсі “Ватра” оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рій “Судилківські Відуни” з Судилківської ТГ був визнаний кращим. Друге місце у цьому конкурсі – у “Козацьких звитяг” (Віньковецька ТГ), третіми став рій “Серце патріота” (Миролюбненської ТГ).

Найкраще знання і завдання з надання домедичної допомоги та транспортування потерпілого показали рої: Славутські козаки”. “Несамовиті орли” та “Серце патріота”.

В інтелектуальній грі-вікторині “Відун”, що включала питання з історії України, зокрема, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України переможцем став рій “Богданові соколята” (Хмельницька ТГ), друге і третє місця посіли “Славутські козаки” та “Несамовиті орли” відповідно.

На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі та грамоти, повідомили в Хмельницькій ОДА.

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook