Новини
Славутська міська

Славута стала єдиним на Хмельниччині переможцем проєкту «Civic tech»

Проєкт «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» реалізується Асоціацією міст України та ГО “Стратегії розвитку громад” у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке  громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що  виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ідея «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» – протистояти викликам пандемії та викликаним нею карантинним заходам, які обмежують можливості комунікації, обміну досвідом та взаємодопомоги, посилюючи кризу довіри і змушуючи більшість громадських організацій або призупинити діяльність, або перейти у дистанційний режим. Завданнями проєкту є впровадження інструментів civic tech, а саме: “Відкрите місто”, “Місцеві петиції”, “Громадський бюджет”, “Консультації з громадськістю” та “Свої” — чат-бот твоєї громади”” на місцевому та регіональному рівнях, а також підвищення обізнаності та залученості громадськості до їх використання із поширенням кращих практик.

Для участі в проєкті через конкурс було відібрано 30 громад-учасниць майже з усіх регіонів України. Основними критеріями відбору були: кількість населення до 50 тисяч осіб та активна взаємодія з місцевими представниками організацій громадянського суспільства та бізнесу. У Хмельницькій області переможцем стала лише одна громада – Славутська міська.

Днями Асоціація міст України та ГО “Стратегії Розвитку Громад” провели пресконференцію проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», який покликаний популяризувати та впровадити інструменти електронної демократії (civic tech) з метою покращення взаємодії влади та громадськості у процесі розв’язання місцевих проблем.  

У ході пресконференції координаторка проєктів Фонду Східна Європа Марина Гопко розповіла про ініціацію та важливість самого проєкту:

«Вже понад 12 років Фонд Східна Європа впроваджує проєкти, спрямовані на розвиток громадського сектору в Україні. «3DProject: Розвиток попри перешкоди», який Фонд реалізує за фінансування Європейського Союзу, — один із таких прикладів. На меті — допомогти громадським організаціям долати виклики пандемії Covid-19 за допомогою civic tech-рішень. І ми раді, що в межах грантового конкурсу ми змогли підтримати Асоціацію міст України, яка наразі допомагає українським громадам користуватися інструментами платформи електронної демократії E-DEM. Від цього виграють всі: і мешканці, і бізнес, і влада. І попри пандемію, діалог буде налагоджено, а місцеві проблеми будуть вирішеними».

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook