Новини
Суспільство

Кам’янець-Подільський район – лідер на Хмельниччині за врожайністю зернових

На Хмельниччині зернові та зернобобові станом 1 вересня зібрані з площі 302,2 тисячі гектарів, що на сім відсотків менше, ніж торік. Усього отримано 1,7 мільйона тонн зерна, що перевищує минулорічний показник на 17,6%.

Зрозуміло, якщо площа менша, а врожай більший, то досягнути цього можливо лише коштом врожайності. Справді, цьогоріч вона на понад чверть перевищує показники минулого року.  Нинішнього сезону аграрії збирали 57,1 центнера з гектара зернових, що на 26,3% більше, ніж на 1 вересня торік.

Традиційно зорієнтовані на виробництво зерна саме сільгосппідприємства: врожай у бізнесу становив 1,2 мільйона тонн. Причому збирали агрофірми на круг більше, ніж населення. Врожайність у підприємств становила 64,2 центнера з гектара. Причому найкращі показники – в господарств Кам’янець-Подільського району – 66,3 центнера на круг. Агропідприємства Хмельницького району збирали зернові з показником 65,2 ц/га, Шепетівського – 59,5 ц/га.

Пшениця залишається домінуючою зерновою культурою на Поділлі: її зібрано з площі 215,2 тисячі гектарів, що на 6,7% менше, ніж на початок осені минулоріч. Однак – внаслідок вищої врожайності (62,1 ц/га, що на 31,3% більше, ніж торік) – пшениці аграрії зібрали більше. Господарства всіх форм власності отримали на 1 вересня 1,3 мільйона тонн пшениці, перевищивши минулорічний показник на 22,5%, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Стокове зображення від Depositphotos

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook