Новини
Події

У Хмельницькому обговорили актуальні земельні питання

Практична сесія із застосування законодавства Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України відбулась сьогодні, 30 вересня. Захід проведено в рамках спільного пілотного проєкту АМУ та ДЕСПРО. Тема: «Дерегуляція в сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів  до комунальної власності громад. Проведення  аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему». Участь у сесії взяли міські, селищні, сільські голови, їх заступники, фахівці земельних та юридичних підрозділів.

На початку зібрання учасникам нагадали про те, що що фінансова спроможність громад складається із багатьох чинників.  Зокрема, Асоціація міст України відстояла акциз для місцевих бюджетів із продажу пального та тютюну і алкогольних виробів. Також продовжує активну участь у бюджетному процесі та дбає про те, щоб громади мали достатній фінансовий ресурс для забезпечення важливих сфер: медицина, освіта та інше, повідомила присутнім на сесії т.в.о.виконавчого директора Хмельницького  регіонального відділення АМУ Тетяни Крупи.

Із року в рік держава недофінансовує свої повноваження, які вона переклала на ОМС. В проекті Держбюджету – 2022 також не передбачено допомоги громадам у проходженні опалювального сезону. Тож Асоціація міст України продовжує наполягати на тому, що необхідно збільшити відсоток ПДФО, який залишається у місцевих бюджетах до 65%. Зараз громади отримали право розпоряджатися землями і сьогодні виникає багато питань пов’язаних із ефективним розпорядженням ними. Тож сподіваємось, що наш захід буде корисним та ви дізнаєтесь про практичні інструменти, які допоможуть вам у роботі», – наголосила Тетяна Крупа.

На заході розглянули декілька тем. Зокрема, про національну інфраструктура геопросторових даних, порядок користування даними та перспективи розвитку для громад розповів молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» Данило Кінь.

Про здійснення контролю за охороною земель, зміни до законодавства, Види порушень та можливі наслідки для формування територій громад, контроль за охороною земель – як дієвий інструмент поповнення місцевого бюджету доповів екс-Директор департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру України, практикуючий адвокат  у сфері земельних відносин Олександр Панасюк.

Теми аукціону, як важливого джерела наповнення бюджету, та застосування Закону України №1444-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони», який вступив в дію з 06.07.2021р. розкрила модераторка заходу Тетяна Медвецька.

Після кожного блоку доповідачі відповідали на питання присутніх. Представники органів місцевого самоврядування отримали багато практичних порад, які зможуть використовувати у щоденній роботі.

За інформацією пресслужби АМУ

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook