Новини
Інфраструктура

Шепетівка до опалювального сезону хоч і готова, але є певні недоліки

Так вважає Ігор ЯЛОХА, який 1 жовтня звільнився з посади заступника міського голови Шепетівки. Він відповідав за діяльність житлово-комунального господарства нашої громади, зокрема, й підготовку до нового опалювального сезону. Зауважимо, що посадовець відзвітував про свою роботу на сесії міської ради.

Депутати схвалили і позитивно оцінили його звіт. Адже попередній опалювальний сезон у місті прой­шов досить успішно, без будь-яких зривів.

Та останнім часом у місті поширюються чутки про те, що нині комунальники не готові до зими, до нового опалювального сезону. Саме з цими питаннями і звернулися до Ігоря Ялохи. Поцікавилися і тим, чому у такий відповідальний момент пішов з посади зас­тупника міського голови. 

За словами Ігоря Станіславовича, за станом на 1 жовтня 2021 року Шепетівська територіальна громада таки до опалювального сезону готова, хоча є певні недоліки. За його безпосереднього керівництва комунальники активно відновлювали господарство. Чимало зроблено у підготовці до зими, до нового опалювального сезону.

Зокрема, взимку кожен міг побачити і побачить цьогоріч на інтерактивній карті, де знаходиться і чи працює снігоочисна техніка, започаткована підтримка мешканців багатоповерхівок, які виявили бажання перейти на індивідуальне опалення. Очікується надходження коштів від Хмельницької обласної ради, аби у населені пункти провести водогони. Незабаром розпочнеться встановлення сучасного енерго­ефективного LED-освітлення навіть у найвіддаленіших куточках нашої громади.

Комунальні підприємства готові розпочати опалювальний сезон. Забезпечено повну технічну готовність усіх 16 котелень, центральних теплових пунктів, теплових, водопровідних та каналізаційних мереж, очисних споруд, насосних станцій тощо.  Проте залишається неврегульованим питання з приватними управлінськими компаніями щодо підготовки будинків до зими, які у їхньому підпорядкуванні.  Зокрема, в окремих з них у підвальних приміщеннях  подекуди погана або ж відсутня теплоізоляція труб мереж теплопостачання, а це призводить до втрат тепла. Тому проводиться оперативна робота щодо усунення наявних недоліків як з боку депутатського корпусу, виконавчого комітету, так і управління ЖКГ, – розповідає Ігор Ялоха. – Хоча я й звільнився, та на місцях залишається команда фахових та професійних людей, відповідальних за життєдіяльність громади. Водночас, на мою думку, варто розрізняти питання підготовки господарства до зими і отримання лімітів природного газу від НАК «Нафтогазу» для обігріву. Саме питання з постачанням блакитного палива поки що неврегульоване. Сподіваюсь, що міській владі, попри складну ситуацію в Україні на ринку газу, вдасться цю проблеми розв’язати якнайшвидше.

Слова Ігоря Ялохи підтвердили і керівники профільних комунальних підприємств.

Як повідомив Володимир Кушнір, директор Шепетівського підприємства теплових мереж, наразі його підприємство до опалювального сезону готове повністю. 

До опалювального сезону підготовлені всі котельні. Замінено 706 метрів труб теплопостачання та сформовано їхній аварійний запас, відновлено ізоляцію трубопроводів теплових мереж. Також у повному обсязі проведено комплекс робіт з підготовки газового обладнання та мереж, – зазначив Володимир Кушнір.

Шепетівська громада також готова і до можливої ожеледиці, снігопадів. Адже, за словами директора Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства Юрія Шайноги, вже закуплено і підготовлено 2700 тонн сумішей піску з сіллю та переобладнано техніку на зимовий період.

А на останок ми поцікавились у Ігоря Ялохи, чому він звільнився з посади заступника міського голови Шепетівської громади. Як виявилося, Ігор Станіславович балотуватиметься на голову Смотрицької селищної територіальної громади — рідного краю посадовця. Саме земляки запропонували йому взяти участь у виборах.

Я і собі хочу подякувати депутатському корпусу Шепетівської міської ради, виконавчому комітету, керівникам комунальних служб за підтримку і співпрацю – каже Ігор Ялоха. – Тепер всі зусилля, знання і вміння спрямую на розв’язання проблем Смотрицької громади. Сподіваюся на підтримку і розуміння своїх земляків.

В.ПЕТРЕНКО.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook