Новини
Бізнес

Врожай зернових на Хмельниччині на чверть перевищив минулорічний

Зернові та зернобобові на Поділлі станом 1 листопада зібрані з площі 421,5 тисячі гектарів, що на 1,5% менше, ніж торік. Зерна зібрано 2,8 мільйона тонн, що перевищує минулорічний показник на 26,6%.

Отримати такий здобуток дозволила доволі висока врожайність: поточного року вона на 28,6% перевищує цифри минулого року. Нинішнього сезону аграрії збирали 66,6 центнера на круг. У населення врожайність становила лише 45,4 центнера з гектара  (на 7,3% більше, ніж торік), у сільгосппідприємств – 73,5 центнера (на 34,6% більше).

Причому агроформування Кам’янець-Подільського та Хмельницького районів отримували по майже 80 центнерів на круг, Шепетівського – менше 70 центнерів з гектара.

Зрозуміло, що левову частку збіжжя отримали саме сільгосппідприємства: врожай у агрокомпаній становив 2,3 мільйона тонн. Цьогоріч бізнес зібрав зернових і зернобобових на 29,4% більше, ніж торік.

Переважно область спеціалізується на пшениці. На 1 листопада на Поділлі її вже отримано 1,4 мільйона тонн, що на 23,8% більше, ніж торік. Ячменю зібрано – 335,8 тисячі тонн (на 2,5% більше), кукурудзи на зерно – 1,0 мільйона тонн (на 42,9% більше).

Врожайність усіх зернових перевищувала минулорічний рівень. Як повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, зібрали з гектара пшениці на 31,3% більше, ніж у минулому сезоні, ячменю – на 11,3%, кукурудзи на зерно – на 29 відсотків.

Стокове зображення від Depositphotos

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook