Новини
Культура

На Кам’янець-Подільському кінофестивалі назвали перших переможців

П’ятий Міжнародний Кам’янець-Подільський кінофестиваль «Бруківка» мав відбутися з 15 по 20 листопада 2021 у Кам’янець-Подільському. Через запровадження «червоної зони» його було скасовано для глядачів. Попри це, фільми конкурсних та позаконкурсних програм у визначені дати членам журі та деяким глядачам (ексклюзивно) таки показали. Як зазначають організатори, – віртуально.

Остаточно питання щодо проведення фестивалю у звичному режимі не вирішено. Організатори планують провести його до 28 лютого, вирішивши питання щодо гібридних або альтернативних показів стрічок фестивалю широкому колу глядачів. Подробиці обіцяють повідомити згодом.  

Наразі організатори оголосили лауреатів фестивалю від двох паралельних незалежних журі – Спілки кінокритиків України та Студентського журі, а також визначили реципієнта Спеціальної почесної нагороди фестивалю за внесок у розвиток українського кіно.

Журі від Спілки кінокритиків України переглянуло 53 стрічки національного та копродукційного виробництва, що були представлені в усіх конкурсних секціях фестивалю.

Нагороди та відзнаки журі Спілки кінокритиків України

 • Нагорода за Найкращий національний фільм фестивалю – «Чачьо», режисер Віталій Гавура.

Спеціальні відзнаки-згадки

 • «Тигр блукає поруч», режисерка Анастасія Фалілеєва – «За поєднання культур та екологічне бачення режисерки»;
 •  «Пелюшковий торт», режисерка Анастасія Бабенко «За прекрасне розкриття усієї гамми почуттів батьків новонароджених»;
 •  «Глибока вода», режисерка Анна Дудко«За несподівано глибокий підхід до історії кохання»;
 •  «Сила і правда», режисер Роман Бордун «За тонке відчуття дійсності та її іронічне викриття».

Вперше на фестивалі було запроваджено незалежне паралельне Студентське журі до складу якого увійшли студенти українських ВНЗ. Журі переглянуло усі стрічки конкурсних програм фестивалю – 80 фільмів, та обрало своїх переможців.

Нагороди та відзнаки Студентського журі:

 • Головний приз здобув анімаційний короткометражний фільм «Золоте серце», режисер Саймон Філло («Heart of Gold / Un coeur d’or», directed by Simon Filliot).

Спеціальні відзнакизгадки

 •  «Танок метелика», режисерка Марія Феленко – «За популяризацію української мови та культури і нагадування про те, що де б ми не були, не потрібно забувати про Батьківщину»;
 •  «Безіменна історія», режисерка Тетяна Кожукало «За кумедне обігравання теми комунікації, важливості слухати та бути почутим»;
 •  «Бенч», режисер Річард Веббер («Bench», directed by Richard Webber) – «За глибоке розкриття психології людської поведінки у формі анімаційного короткого метру»;
 •  «Тумани», режисер Володимир Бакум «За важливість та актуальність теми у поєднанні з доскональністю акторської гри та режисури»;
 •  «Вона звикла сміятися», режисер Грег Бергман («She Used to Laugh», directed by Greg Berman) «За емоційне навантаження та художнє обрамлення у вигляді цікавого сюжету та персонажів».

Також Дирекція та оргкомітет фестивалю прийняли рішення нагородити українського кінокритика та кінознавця Дениса Буданова Спеціальною почесною нагородою фестивалю з формулюванням – «За вагомий внесок та сприяння популяризації кінофестивального руху в Україні та діджиталізацію і архівацію здобутків національної кінематографії, у тому числі незалежного, авторського та аматорського українського кіно».

Переможців кінофестивалю від основного міжнародного журі та призерів від оргкомітету фестивалю оголосять згодом.

Оскільки фестиваль не вдалося провести для глядачів у заплановані дати у фізичному форматі прийнято рішення що нагороду Глядацьких симпатій не вручатимуть, – йдеться у повідомленні пресслужби Міжнародного Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка».

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook