Новини
Здоров’я

Мешканців Хмельниччини почали вакцинувати бустерною дозою

Станом на 5 січня бустерну дозу вакцини від COVID-19 отримали понад півтора десятка подолян. За даними обласного департаменту охорони здоров’я, серед тих, хто вже отримав бустерну дозу, немає людей, старших 60 років. У порівнянні з попереднім днем, кількість нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус зросла більше, ніж удвічі. Кількість летальних випадків сягнула майже двох десятків осіб.

У Міністерстві охорони здоров’я роз’яснили, чим бустерна доза відрізняється від додаткової.

Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини (одна для вакцини Janssen/Johnson & Johnson) можуть не дати належного захисту, – зазначили у МОЗ.

За інформацією спеціалістки обласного департаменту охорони здоров’я Світлани Лукаш, в області бустерну дозу вакцини отримали 17 медиків. Загалом же кількість бажаючих вакцинуватися в області поступово зменшується. Ймовірно, через те, що подоляни масово почали готуватися до свят. Крім того, чимало мешканців області вже встигли отримати і одну, і дві дози вакцини.

Так, за минулу добу в Хмельницькій області зроблено 2944 щеплення від COVID-19. 811 осіб зробили перше щеплення, 2145 завершили вакцинацію. Загалом від початку вакцинальної кампанії медпрацівники зробили 856145 щеплення від COVID-19.

Що стосується вакцини, то її в області достатньо для того, аби щепити всіх бажаючих і її запаси постійно поповнюються.

Також, як зазначила Світлана Лукаш, відповідно до рекомендації Міністерства охорони здоров’я рекомендовано вводити бустерну дозу всім, хто отримав щеплення від 6 до 9 місяців тому. В пріоритеті – медичні працівники, працівники соціальної сфери та люди, старші 60 років.

COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою

Новий сертифікат у застосунку Дія особи, які отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, зможуть згенерувати наприкінці січня. Термін дії документа – 270 днів.

Також особи, щеплені бустерною дозою, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів.

Як можна комбінувати вакцини проти COVID-19, дивіться в інфографіці.

COVID-статистика Хмельниччини

За даними пресслужби Хмельницької ОДА, станом на 5 січня в Хмельницькій області виявлено 169 нових випадків захворювання:

  • 119 – Хмельницький район
  • 19 – Шепетівський район
  • 31 – Кам’янець-Подільський район

Лікується 3343 особи, з них 2737 – амбулаторно.

Завантаженість ліжкомісць з киснем по області складає 28,2%. В лікарнях перебувають 606 хворих, 112 – з підозрою.

Одужало 499 осіб:

  • 347 – Хмельницький район
  • 75 – Шепетівський район
  • 77 – Кам’янець-Подільський район

Зареєстровано 18 летальних випадків:

  • 9 – Хмельницький район
  • 7 – Шепетівський район
  • 2 – Кам’янець-Подільський район
Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook