Новини
Здоров’я

Хмельниччина лідирує за кількістю укладених декларацій з лікарями первинної ланки

90,2% жителів Хмельниччини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року. Загалом по країні 83,0 % українців обрали свого лікаря первинної ланки.

За інформацією пресслужби МОЗ, найвищий відсоток укладених декларацій у регіонах:

  1. Хмельницька область – 90,2%
  2. Львівська область – 90,1%
  3. Рівненська область – 89,3%

Найнижчий відсоток: Луганська – 54,3%, Донецька – 60,9% та Миколаївська – 79,1%. (Враховано кількість декларацій відносно населення із врахуванням внутрішньопереміщених осіб)

За даними дашборду “Показники досягнення універсального охоплення населення медичними послугами на рівні первинної медичної допомоги” Хмельниччина має також такі показники:

  • забезпеченість лікарями ПМД (на 100 тисяч населення) – 74,4
  • щільність місць надання ПМД (на 100 тисяч населення) – 27,6
  • щільність центрів ПМД (на 100 тисяч населення) – 5,8

Якщо у вас досі немає свого сімейного лікаря або ви шукаєте нового, його можна знайти на дашборді “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”, радять у МОЗ.

Щоб знайти найближчий медзаклад та вільного лікаря:

  • оберіть область і населений пункт у лівій частині вікна дашборду. Мапа покаже розташування закладів первинної ланки та перелік сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, які там працюють;
  • виберіть зручний для вас заклад. Ви можете обрати як комунальний заклад, так і приватний заклад або лікаря ФОП. Його послуги оплатить НСЗУ;
  • оберіть лікаря у який ще не досяг ліміту декларацій. Біля імені кожного лікаря вказана кількість декларацій, які він уже підписав і встановлений ліміт;
  • запишіться на візит. Внизу вікна дашборду вказані контактні дані медзакладу. Зателефонуйте в медзаклад і повідомте, що хочете записатися до лікаря, щоб підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром для вашої дитини.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook