Новини
Суспільство

Дрібних та середніх фермерів Хмельниччини підтримуватимуть через оновлену програму розвитку агропромислового комплексу

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні робочої групи з метою напрацювання пропозицій до проєкту Програми розвитку агропромислового комплексу на 2022-2026 роки.

У засіданні, яке провів заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Білик, також взяли участь депутати обласної ради, члени постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин, представники управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин, департаменту фінансів облдержадміністрації, сільськогосподарських асоціацій, керівники сільськогосподарських підприємств різних форм господарювання.

Мета засідання – проаналізувати представлений профільним управлінням проєкт Програми розвитку агропромислового комплексу на 2022-2026 роки, аби визначити основні напрямки потрібного фінансового ресурсу на реалізацію необхідних заходів і завдань, спрямованих на розвиток основних галузей сільськогосподарського виробництва, харчової та переробної промисловості і винести на розгляд чергової сесії обласної ради у березні цього року.

Як зазначила Віолета Лабазюк, одним із механізмів підтримки діяльності сільськогосподарських підприємств краю на сьогодні залишається Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області, у рамках якої надавалася підтримка, сільськогосподарським кооперативам та фермерам-одноосібникам у вигляді часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки і обладнання, а особистим селянським господарствам було надано часткову компенсацію з обласного бюджету на придбання доїльних  апаратів на утримання великої рогатої худоби. Так, впродовж дії Програми за останні п´ять років саме на закупівлю доїльних апаратів її фінансовою допомогою скористалися майже 2,8 тисячі домогосподарств.

На Хмельниччині сільськогосподарську діяльність здійснюють понад 300 тисяч особистих селянських господарств та 1680 господарюючих суб´єктів, у тому числі 1119 фермерських господарств, з них 36 – сімейні фермерські господарства.

Сьогодні наше завдання – надати всебічну підтримку для розвитку в області малого і середнього агропідприємництва. І гарною мотиваційною складовою для дрібних фермерських господарств має стати ефективна спільно напрацьована Програма розвитку агропромислового комплексу на 2022-2026 роки. Адже у перспективі від продуктивної діяльності  сільськогосподарських підприємств залежить розвиток аграрного сектору Хмельниччини, а це створення нових робочих місць та збільшення податкових надходжень у місцеві бюджети, – зазначила Віолета Лабазюк.

З метою збільшення виробництва молока та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції звернула увагу голова обласної ради на необхідність врегулювання  закупівельної ціни на молоко для особистих селянських господарств, запропонувавши членам робочої групи звернутися з цим нагальним питанням до народних депутатів від Хмельницької області, які б від імені жителів регіону порушили питання перед Кабінетом Міністрів України, який відповідає за проведення цінової політики.

Начальник відділу агропромислового виробництва управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА Андрій Лакуста ознайомив присутніх з розробленим проєктом Програми розвитку агропромислового комплексу на 2022-2026 роки, метою якої є забезпечення умов для підвищення ефективності сільського господарства шляхом сприяння розвитку суб´єктів малого та середнього аграрного бізнесу, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі як передумови формування самодостатніх територіальних громад.

За словами Андрія Лакусти, основними напрямами Програми є підтримка розвитку малих суб´єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері агропромислового комплексу, у тому числі особистих селянських господарств, сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів. Це, зокрема буде й надалі надаватися часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання, технологічного обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції. Частково компенсуватимуть з обласного бюджету малим суб´єктам господарювання вартість придбаних кормів для годівлі ВРХ, надаватимуть бюджетну дотацію фізичним особам за утримання теплиць у віці з 12 до 15 місяців, надаватимуть часткову компенсацію вартості придбання та/або будівництва теплиць для вирощування овочів у закритому грунті.

Також з метою розвитку виробництва нішевої сільськогодарської продукції компенсуватимуть з обласного бюджету вартість придбаного високорепродукційного насіння нішевих культур (жито, гречка, просо, кмин, сочевиця та інші, вітчизняного виробництва), сертифікованого насіння лікарських трав.

Аби забезпечити агроформування області кваліфікованими робітничими кадрами, заходами програми передбачена підготовка та перепідготовка робітничих кадрів на базі закладів аграрної освіти, у тому числі на базі Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату.

Під час обговорення учасники робочої групи озвучили свої думки та переконання щодо розвитку галузей агропромислового комплексу та висловили низку пропозицій щодо аспектів нової програми, яка має врахувати всі актуальні потреби як фермерської спільноти і дрібних одноосібників нашої області, так і проблематику діяльності середніх і великих виробників. За результатами проведення засідання, управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА опрацює пропозиції членів робочої групи та сформує остаточний проєкт Програми, який буде представлений на наступному засіданні робочої групи. Далі погоджений проєкт програми буде винесено на розгляд чергової сесії обласної ради.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook