Новини
Події

Хмельницька обласна рада надала квартири для учасників бойових дій

Однокімнатні квартири отримали від обласної ради сьогодні чотири військовослужбовці – учасники бойових дій з Хмельницького. Урочисте вручення ключів та ордерів від нових помешкань відбулося сьогодні за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк та Хмельницького міського голови Олександра Симчишина у приміщенні міської ради.

Вітаючи військовослужбовців з отриманням нового житла, Віолета Лабазюк висловила їм слова величезної поваги і вдячності за захист незалежності та територіальної цілісності нашої держави у зоні проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на Сході країни. Посадовець зазначила, що обласна рада, вчергове долучившись до програми міської ради з поліпшення житлових умов учасників бойових дій, спільно намагається розв’язувати питання соціального захисту учасників бойових дій нашої області.

З метою забезпечення житлом учасників АТО/ООС та інвалідів війни, які вкрай потребують покращення житлових умов, рішення про безоплатну передачу квартир з обласної ради у комунальну власність Хмельницької міської ради підтримала більшість депутатів обласної ради на сесії у грудні 2021 року.

До слова, протягом останніх п’яти років обласною радою було передано міській раді 8 квартир для сімей ветеранів російсько-української війни.

«Питання соціального захисту та підтримки учасників бойових дій є пріоритетними у роботі обласної ради восьмого скликання. Безперечно, що надання житла – це найменше, що ми можемо зробити для ветеранів за те, що вони захищають нас на сході, подбати про їхній родинний комфорт у їх власних оселях.  Переконана, що у найближчому майбутньому обласна рада матиме можливість покращити житлові умови і вручити ключі від квартир не одному учаснику бойових дій», – наголосила Віолета Олександрівна.

Водночас Віолета Лабазюк зазначила, що з серпня 2021 року при обласній раді діє Консультативна рада з питань сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів, яка вже підтвердила свою дієвість та сприяє налагодженню ефективної співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування з громадськими утвореннями ветеранів військових конфліктів, надає всебічну соціальну підтримку ветеранам війни та членам родин учасників бойових дій. Саме з ініціативи Консультативної ради ветеранів було вирішено надати квартири учасникам бойових дій АТО/ООС.

Окрім того, для підтримки учасників АТО/ООС в області діють:

  • обласна комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021-2022 роки. На фінансування заходів Програми в обласному бюджеті у 2021 році було спрямовано понад 2,6 млн грн на здійснення одноразової компенсаційної виплати за навчання учасників АТО/ООС та їх дітей, які здобувають освіту у закладах вищої освіти Хмельницької області приватної форми власності;
  • обласна програма оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2022 року, завдяки якій у 2021 році оздоровилось 67 дітей учасників АТО/ООС.

Також у 2021 році для КНП «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка» з обласного бюджету було спрямовано 1 млн 250 тис. грн на надання ортопедичної, терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги із застосуванням зубних протезів у повному обсязі дітям, ветеранам війни, інвалідам І-ІІ групи, вагітним жінкам, особам нагороджених знаком «Почесний донор України», учасникам АТО, членам сімей загиблих учасників АТО, пенсіонерам за віком, ветеранам військової служби, органів МВС, вдовам.

За інформацією пресслужби Хмельницької обласної ради

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook