Новини
Кримінал

СБУ викрила розкрадання коштів міжнародної технічної допомоги у Хмельницькому

Служба безпеки України, у ході виконання заходів щодо протидії системним загрозам управлінню державою, викрила схему розкрадання коштів, виділених в межах міжнародної технічної допомоги на модернізацію одного з хмельницьких комунальних підприємств.

Тільки при закупівлі обладнання для технічного переоснащення каналізаційної насосної станції було привласнено понад 2,6 млн грн.

За даними слідства, у 2018 році було прийнято рішення переоснастити основні потужності підприємства за рахунок коштів, виділених на розвиток міста у межах міжнародної технічної допомоги.

Згодом провели тендер на виконання будівельно-монтажних робіт з технічного переоснащення каналізаційної насосної станції і уклали договір з переможцем на загальну суму 7 млн грн.

З метою привласнення частини коштів, передбачених угодою, підрядник вніс неправдиві дані до звітної документації. Проте, директор комунального підприємства, відповідальний за контроль виконання договірних зобов’язань підрядника, погодив йому таку фінансову звітність.

Ініційована СБУ експертиза засвідчила, що вартість придбаного устаткування для комунального підприємства була завищена. Збитки державним інтересам оцінено у більш ніж 2,6 млн грн.

Наразі екскерівнику міського комунального підприємства оголошено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для встановлення і притягнення до відповідальності усіх причетних до протиправної схеми осіб.

За інформацією пресслужби УСБУ у Хмельницькій області

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook