Новини
Суспільство

Обсяг комп’ютерних послуг з Хмельниччини на експорт зріс удвічі

Підприємства Поділля минулоріч експортували послуг на майже 28 мільйонів доларів, імпортували – на 22,6 мільйона. У порівнянні з позаминулим роком експорт збільшився на 11,7%, імпорт зменшився на 13%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 5,4 мільйона доларів (позаторік – негативне у розмірі 954 тисячі доларів). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,24 (0,96 у 2020-му).

Дев’ять десятих послуг, наданих Хмельниччиною, припадає на Євросоюз. Обсяг експорту послуг до країн Європейського Союзу збільшився на 9,3% до 25,1 мільйона доларів. Найпотужнішим партнером в експорті залишається Німеччина, в яку подільський бізнес вивіз послуг на 10,9 мільйона, що становить 38,9% наданих за кордон послуг; збільшення – на 2,1%.

 Значущими партнерами в експорті послуг серед країн-членів ЄС також були Польща, Бельгія, Кіпр, Естонія, Литва. Не варто забувати й про колишнього члена євроспільноти – Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, на яке припало 2,9% всього обсягу вивезених послуг.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі експорту області становили послуги з переробки матеріальних ресурсів (37,2%) і транспортні послуги (40,5%). Крім того, варто наголосити, що Поділля наростило на 84,6% обсяг наданих комп’ютерних послуг за кордон; усього на суму понад два мільйони доларів.

Минулоріч імпорт послуг з країн Європейського Союзу зменшився на 18,3% та становив 17,4 мільйона або 77,2% від загального обсягу імпорту. Головним партнером в імпорті послуг з Європи була Польща – 14,1% від загальних показників.

Основу структури імпорту становили транспортні послуги (31,2%), послуги, пов’язані з подорожами (14,8%), роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності (24,8%), поінформували в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Стокове зображення від Depositphotos

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook