Новини
Інфраструктура

У Кам’янці обговорили план дій на випадок відсутності тепла взимку

Забезпечити аварійний запас труб тепломережі, придбати пелети та генератори, порахувати, у скільки все це обійдеться – у Кам’янці-Подільському на засіданні координаційної ради напрацьовували план дій на випадок, якщо в осінньо-зимовий період громада залишиться без тепла.

Зважаючи на війну та підступність ворога, українцям важливо завчасно планувати свої дії на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть позначитися на життєдіяльності мешканців громад. Днями у Кам’янці-Подільському обговорювали заходи, яких необхідно вжити, щоб люди могли пережити зиму.

Як повідомили у пресслужбі міської ради, питань, які потрібно було обговорити та прийняти рішення, насправді багато. Необхідно облаштувати теплі приміщення (шкільні спортзали, підвали), мобільні пункти обігріву по мікрорайонах міста, визначитися з потребою у генераторах. Також обговорили під час засідання координаційної ради доцільності закупівлі металевих пічок для громади (так званих «буржуйок»), забезпечення теплом лікарень, роботи ТЕС та багато інших нюансів.

На все це потрібні кошти, до того ж – чималі. Їх можна взяти з бюджету або ж сподіватися на допомогу від іноземних партнерів.

За підрахунками фахівців, приблизні потреби такі:

  • аварійний запас труб тепломережі різних діаметрів – 3 млн грн;
  • забезпечення пелетами ТЕС на 15 діб – 600 тис. грн;
  • придбання 16 генераторів – понад 6,5 млн грн.

Маємо розуміти, що відповідальність – за усіма. Бо поки свою роботу роблять фахівці, обдумати план дій має і кожна родина. І нехай краще не знадобиться, але все ж таки дайте собі відповідь на важливі питання: як обігріти помешкання в разі відсутності централізованого теплопостачання, газу, електрики. Чи є можливість поїхати в село і чи маєте запаси альтернативного палива – дров, пелет тощо,наголошують у міській раді.

Також, за порадою від уряду, українцям рекомендують цього року утеплювати фасади, міняти вікна та батареї, а тим, хто живе у приватних будинках, – придбати твердопаливні котли або пічки, запастися твердим паливом.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook