Новини
Інфраструктура

Позначки на дорогах біля шкіл змусили хмельничан нервувати

На вулицях обласного центру поблизу освітніх закладів міста з’явилися надписи «ШКОЛА» та «SCHOOL». У владі кажуть, такі написи на дороги наносять вже не перший рік. Проте в умовах війни, маючи досвід обстрілу драмтеатру у Маріуполі, хмельничани до таких позначок ставлять з пересторогою. Вчителі ж намагаються аргументувати важливість нанесення написів.

«Школа за 500 метрів» – такі білі написи на дорогах Хмельницького почали з’являтися поблизу навчальних закладів більше тижня тому.

У соцмережах відреагували на них майже одразу.

Деякі містяни обурюються, мовляв, в країні війна, а такі «мальованки» привертають зайву увагу недоброзичливців. Є й ті, хто стверджують: написи наносять для водіїв, аби змусити їх хоч трохи пригальмовувати перед освітніми закладами. В одній зі спільнот Хмельницького під дописом про написи розгорнулася ціла дискусія.

Що дратує? Не бачать знаків, то можливо прочитають

Ще 5 місяців тому ловили і п…, тих хто мітки біля шкіл ставив, а тепер просто з космосу видно, де саме ці школи

Ви пам’ятаєте, коли в Маріуполі біля філармонії виступали 2 мужики… І надпис був “діти”… То куди прилетіло, буквально через кілька годин після їх виступу? Сподіваєтесь, що до нас не дістане? А я сумніваюсь…вони б’ють, де у нас більше болить.

Це для їздових, які не дивляться на знаки, але можуть дивитись перед собою

Живу напроти школи і скажу вам що нічого не змінилось!!! Але придумати таке, коли йде війна, міг тільки ….

Дійсно. До того якось діти ходили і машини їздили без цих написів, а тепер обов’язково це треба зробити було

Спеціально пишуть на дорозі, з огляду на те, що деякі олені книжечку ПДД в очі не бачили, і не мають уявлення про знаки. Залишається сподіватись, що читати вміють))

Потому ми дивуємося що туди летять ракети???!!!!!! Самі здають куди треба стріляти.

У владі пояснюють: обурення містян з цього приводу аж надто гаряче, адже схожі знаки біля освітніх закладів наносять щороку.

Школи в Хмельницькому існують на своїх місцях багато десятків років. Тому, на жаль, чи на щастя, чи так склалося, що знайти місце розташування шкіл… ну, скажімо, їх всі знають. Тому не варто з того робити дуже велику проблему. Я вважаю, що це зайві дискусії на пустому місці, – прокоментував заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

Також він додав: в тому, що стосується безпеки дорожнього руху – це впливає, тому що водій бачить напис і розуміє, що десь поряд є об’єкт, біля якого варто пригальмувати.

Самі ж освітяни кажуть: про реалізацію завчасно повідомили не всіх керівників шкіл. Деякі дізналися про написи лише тоді, коли їх побачили, прийшовши на роботу. Та й, зважаючи на ситуацію в країні, окремі з них не вважають ці позначки значимими та доцільними.

У нас вже був в Україні випадок, де написали «ДІТИ» і по цій будівлі був нанесений ракетний удар. Тому я вважаю, що не треба писати, де знаходяться навчальні заклади, дитячі садки, – вважає директор однієї з хмельницьких шкіл.

Водночас, попри жваві обговорення в інтернеті, офіційно з проханням знищити написи до міської влади хмельничани не зверталися. Тож до початку нового навчального року продовжують з’являтися і нові «шкільні позначки».

Відео: Перший Подільський

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook