Новини
Інфраструктура

Земля і парти: укриття для однієї зі шкіл Хмельниччини показали у соцмережах (ФОТО)

Наявність укриттів у школах та їхній стан з початком навчального року – одна з найобговорюваніших тем у соцмережах. Так само, як і дискусії про те, віддавати дітей до школи на очне навчання чи залишати вдома. Бурхлива суперечка розгорнулася навколо фото з укриття у школі на Хмельниччині, яке частина батьків вважає цілком прийнятним для перебування там дітей під час повітряних тривог, інша ж вважає, що можна було зробити краще.

Ще до початку навчального року у владі зазначали: після того, як укриття у навчальних закладах будуть облаштовані, батьки зможуть прийти і особисто подивитися, що там і як. І вже після цього приймати рішення щодо форми навчання для своїх дітей. В одній з громад Хмельниччини цим правом скористалися та виклали фото з укриття, зазначивши, що батьків воно влаштовує. Щоправда, в дописі, який супроводжує фото, не зазначено: чи це укриття в навчальному закладі, чи в будівлі поруч з ним. Хоча з коментарів можна зробити висновок, що укриття розташоване таки у будинку, що сусідить з школою.

Як зазначила авторка фото, у навчальному закладі, про який йде мова, владою було прийняте рішення про синхронне навчання у початкових класах. Батьківський комітет, який здійснив обхід укриття, з його умовами погодився, оскільки “всі ми чудово розуміємо (та й зрештою усі члени громади розуміють), що жоден навчальний заклад не має повноцінного бомбосховища”.

У коментарях розгорілася досить гостра перепалка. Якщо відкинути дискусії щодо того, що батьки мають самі вирішувати, як вчитися їхнім дітям і “ніхто нікого не змушує”, то залишаються коментарі щодо, власне, самого стану цього приміщення, яке має слугувати укриттям.

На жаль, на фото не показали ні воду, ні засоби гігієни, ні туалет – власне, всі ті речі, які мають бути в укритті. І на це звертають увагу під дописом. Але й побаченої земляної підлоги, до прикладу, мешканцям громади вистачило, щоб сформувати свою думку та висловити її в коментарях.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook