У Хмельницькому відкрили виставку митця з Бахмуту (ФОТО)
«ШЛЯХ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ. БАХМУТ» – виставка з такою назвою відкрилась сьогодні у Хмельницькому обласному художньому музеї. Автором робіт є бахмутський митець Сергій Садчіков. Ця подія є частиною міжмузейного проєкту співпраці «АРТМАНДРИ: СКОВОРОДА-300», приуроченого до 300-річчя Григорія Сковороди.
В експозиції виставки представлена 21 графічна робота художника, яким по праву пишається мистецький світ Східної України, творця історичної спадщини Донеччини.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-01.jpg)
За словами бахмутського історика та завідуючого відділу обліку фондів Бахмутського краєзнавчого музею Ігоря Корнацького, саме пан Садчіков є одним з найпродуктивніших художників Бахмута, який створював портрет його унікальної архітектури з 2000 року. Згідно з історичною інформацією, саме цими місцями колись подорожував український філософ, педагог, музикант Григорій Сковорода.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-05.jpg)
Майже все своє життя Сковорода провів у мандрах. У його життєвих маршрутах позначено і Бахмут. На той час, коли Григорій Савич бував тут, місто вже розвинулось як центр солеваріння та прикордонна фортеця. Достеменно невідомо, чи зупинявся Сковорода у Бахмуті й чи дійсно слухав молебен у Свято-Троїцькому соборі, як про це свідчить меморіальна дошка, яку в свій час встановили на будівлі універмагу «Ювілейний». Зараз вона зберігається у фондах нашого краєзнавчого музею, – зазначає музейник.
Нинішня виставка презентує портрети міста Бахмут, його старовинної архітектури кінця 19 початку 20 століття, яка чимось подібна до знаних хмельничанами будиночків нашого Проскурова. Саме за графічну серію у 25 робіт «Старий Бахмут» митець Садчіков у 2000 році отримав премію «Людина року».
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-03.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-04.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-06.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-07.jpg)
Хмельничани могли ознайомитися з творчістю бахмутчанина під час експонування виставки «Схід: рівень свободи», яка експонувалася у ХОХМ цього серпня. Саме влітку 2022 року низку творів митців Сходу евакуювали з окупованих рф територій до Хмельницького обласного художнього музею.
Також в експозиції розміщені два автопортрети митця різних років й технік виконання.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-02.jpg)
Чому сьогодні надважливо говорити про Бахмут? Бо ми там серцем, разом з нашими Збройними силами, захисниками, які, як і 300 років тому, обороняють цю фортецю. Цими ж місцинами колись мандрував наш сонцесяйний класик Григорій Савич Сковорода і говорив про свободу особистості, що сьогодні є нашою спільною головною цінністю! – прокоментувала кураторка проєкту, мистецтвознавиця Олена Михайловська.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-08.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-09.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-10.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-12.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-11.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-14.jpg)
Повномасштабне російське вторгнення в Україну змусило художника Садчікова виїхати до Німеччини. А про цю серію творів він має свою авторську історію:
Я написав серію «Старовинний Бахмут» тушшю та пером. В день робив три-чотири малюнки. З натури одразу малював, «в листок» писав, фігури уявні вставляв. І вони в мене вийшли! Я сам дивуюсь, як це так швидко і природньо відбулось. Я у Донецьку виставив ці роботи. Мені сказали, що у Донецькій області ніхто такого не робив, ніхто досі не малював міських пейзажів старовинного міста. А Бахмут у нас же – місто старовинне.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/vystavka-15.jpg)
Варто зазначити, що у 2014 році митець створив цілу серію графічних робіт присвячених подіями сучасної історії України. Так, твори, на яких було зображено захоплення Бахмуту російськими бойовиками, патріотичні мітинги після звільнення міста, а також портрети українських військових та поранених бійців у шпиталі, об’єднані виставкою «Гаряче літо 2014-го року», поціновувачі мистецтва мали змогу побачити у Бахмутському краєзнавчому музеї.
Виставка буде доступна до перегляду у Хмельницькому протягом трьох тижнів.
Автор: Ольга НікітінаВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook