Новини
Суспільство

Чекають з полону: восьмий місяць подружжя з Хмельницького не має звісток про сина

Від початку повномасштабного вторгнення росіян батьки Юрія, який захищав Україну у складі полку “Азов”, мали звістки від сина лише кілька разів. Його чекають вдома не лише тато з мамою, а й кохана дівчина. На другий день війни йому виповнилося 20. Минає восьмий місяць відтоді, як батьки отримали від Юрія останню звістку.

З батьками Юрія поспілкувалися журналісти Суспільне Хмельницький.

Мама Світлана: Він такий, з дитинства веселий, товариський хлопчик. Сильний характер. Сміливий, впевнений завжди в собі. Він був лідером в школі, лідером в своїй компанії. До його думки завжди прислухалися однолітки та старші хлопці.

Чому я взяла цю фотографію? Тому що вона найближча до мого сина. Коли він був маленьким, я навчалася, була студенткою і його виховував мій батько. Дідусь був для нього авторитетом. Багато рис характеру, багато таких найкращих здібностей, найкращих нахилів у житті йому прищеплював батько мій. Захоплювався син транспортом, працював певний час автомеханіком.

Батько Олександр: Він справжній мужик. Має сильний вольовий характер, силу має, розум має. Найбільше бажання було – служити і захищати Україну.

Мама Світлана: Прийшла йому повістка. Пішов служити в місто Калинівку, в Національну гвардію, де знайшов брошюру, в якій була інформація про полк “Азов”. І досить багато інформації він черпав з інтернет-ресурсів. Дізнався, які там порядки, які сильні хлопці, як вони підготовлені, який у них бойовий дух, як вони фізично і морально сильні духом. І вирішив піти служити в полк “Азов”. На другий день війни йому виповнилося 20 років.

Батько Олександр: Воєнні дії проходили в Маріуполі. Потім, після Маріуполя, вже “Азовсталь”. Зв’язок був дуже, телефонував він раз чи два, коли ми почули його голос. Було кілька смс і все: “Я живий-здоровий. Тримайтеся”. Він переживав більше за нас, як за себе.

За словами батька Юрія, “Азовсталь” син залишив 20 травня, в день, коли фортецю спротиву залишали командири. Десь за тиждень в Інтернеті батьки знайшли відео, на якому побачили, як їхній син виходить з “Азовсталі”.

Батько Олександр: Тобто ми бачили, що він вийшов живий, здоровий. Де зараз він – невідомо.

Мама Світлана: Від серпня 2022 року ми почали безстрокову щотижневу акцію “Поверніть героїв додому”, на якій збираються переважно рідні військовополонених, багато волонтерів, багато небайдужих людей. Ми цими акціями хочемо показати суспільству, що війна триває, що наші військові обороняють фронт, а наші військовополонені досі в полоні. Щоб вони не забували це.

Чекає вдома повернення Юрія його дівчина Таїсія.

Мама Світлана: Познайомився син з нею, коли служив в армії. Дитина дійсно чекає нашого сина. Вона любить його. Вона чекає, переживає, молиться за нього. Будував він плани стосовно неї, тому що хлопчик, з яким він служив в Нацгвардії, розповідав, що Юра часто згадував про Таїсу, часто говорив про неї, писав їй, що “ми вже тут трошки довго затрималися, нам вже треба повертатися додому”. З “Азовсталі” він ці слова писав. І мріяв, що коли повернеться додому, поїде з коханою подорожувати.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook