Новини
Кримінал

Членів ОЗГ, які привласнили бюджетні кошти на будівництві, судитимуть на Хмельниччині

Серед фігурантів – засновники підрядної та керівник субпідрядної організацій, які керували усіма процесами та посадовець державного підприємства, який здійснював технічний нагляд за будівництвом амбулаторій. За скоєне членам організованої злочинної групи (ОЗГ) може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомили у поліції Хмельницької області, кошти на побудову амбулаторій загальної практики та сімейної медицини в одному з районів Хмельницької області виділялись з державного бюджету за президентською програмою «Велике будівництво». Фігуранти ж розробили «схему» освоєння бюджетних субвенцій шляхом внесення до актів виконаних будівельних робіт недостовірних відомостей про їхні обсяги та вартість, а також формування фіктивних платіжних доручень для проведення безтоварних операцій. На момент проведення розрахунків за роботи, зазначені в актах, частина з них взагалі не виконувалась.

Унаслідок протиправних дій під час будівництва трьох амбулаторій зловмисники завдали збитків на півтора мільйона гривень. Факт незаконного заволодіння коштами підтверджується висновками експертних досліджень.

24 листопада минулого року правоохоронці провели ряд санкціонованих обшуків за місцями розташування офісних приміщень та мешкання фігурантів. У результаті проведених заходів поліцейські виявили та вилучили «чорнову» бухгалтерію, печатки, комп’ютерну техніку, договори, кошториси та іншу бухгалтерську документацію з ознаками фіктивності.

Фігурантам повідомлено підозри за трьома статтями Кримінального кодексу. За скоєне їм може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Наразі обвинувальний акт вже скеровано до суду.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook