Мешканці Хмельниччини допомагають окупантам нищити екосистему, спалюючи суху траву

Мешканці Хмельниччини допомагають окупантам нищити екосистему, спалюючи суху траву 17 Березня 2023 4 646
Екологія

Як і в мирний час, рятувальники Хмельниччини з початком весни знову і знову змушені нагадувати мешканцям області про заборону на спалювання сухої рослинності та про відповідальність за такі дії. Лише за минулий тиждень надзвичайники виїздили на подібні виклики чверть сотні разів.

Від початку війни у численних відео з місць боїв з окупантами можна було бачити, як знищується не лише інфраструктура, а й екосистема України. Обстріли, вибухи, пожежі ось уже понад рік завдають шкоді природі України – як флорі, так і фауні. Проте й у глибокому тилу знаходяться “господарі”, які своєю байдужістю та лінощами грають на руку ворогу, допомогаючи йому знищувати природу навіть там, де вибухи лунають рідко або й ніколи.

Поки наші бійці на фронті воюють з русскіми агресорами, в тилу придурки воюють з природою. Горить пойма Південного Бугу між Чорним Островом і Грузевицею. Торік там випалили все, сьогоріч знову все горить. Колись вздовж Бугу в цих зарослях розмножувались косулі. Табунки цих копитних по 5-8 голів зустрічались тут постійно. Також тут зустрічались фазани. Тепер косулі щезли зовсім. Про фазанів уже мало хто пам’ятає. Адже палії щороку роблять все для знищення природи. Їм “нравиться, як горить”. Не вірю, що органи влади такі нікчемні, що не можуть знайти паліїв роками. Шкода, що палії спустошують наші землі, не гірше русскіх, – показав та прокоментував один з випадків спалювання сухої рослинності хмельничанин Анатолій Ткачук.

Під світлинами своїми емоціями поділилися не лише хмельничани, а й мешканці інших міст України:

Я минулий рік викликала пожежників на це місце. Погасили. Через пару днів знову хтось підпалив. Вважаю, що винні місцеві. Втім… може і той, хто поряд обробляє землю. Все мало. Переорали вже все що тільки можна.

Спалювання трави весною це якась зла традиція для декого. В нас сусідка запалила траву і згоріли на косогорі посаджені чоловіком горіхи, сливки. На питання чому це зроблено, відповіла, щоб росла трава, а те що згоріли дерева, то дурниця, можна ще посадити.

Зараз пойма, наприклад, нашої річки Ірпінь вся у бур’янах. Напевне, весною, коли все посохне, і палять. Раніше все скошували ще осінню, годували корів. Зараз цього не роблять, годувать нема кого, отож і такі зарості.

Повинен бути догляд. Хтось же за це отримує гроші. Якщо ж земля у поймі розпайована (у нас це має місце), то потрібно запитати із власника паю.

І нема на те ради. Бо місцевій раді і старостам, що їх собі голови попризначали це байдуже. Бо що вони з тої боротьби з паліями матимуть.

У нас в Гатному біда з паліями. Мешканці, які себе називають корінними, пишуть що спокон віку палили і будуть палити. Так жили і будуть жити.

Поки не буде серйозної відповідальності, бажано кримінальної, палії не переведуться. Достатньо переглянути відео з придурками, які виправдовують свої “діяння”.

Відповідальність є серйозна. Просто ніхто не ловить і не карає.

Я власне про застосування відповідальності, палії дуже часто роздають інтерв’ю і розказують, що роблять все правильно, причому впевнені що їм нічого за це не буде.

Може ті, що косять на сіно? Якийсь же раціональний сенс має бути?

Якщо органи влади не можуть знайти паліїв, то більше і нікому.

Очевидно, нікому це «знайти» не треба.

Торік у нас знайшли жінку, яка спалила гектарів 200 очерету, не покарали, бо вона бідна. Напевне спалить і цьогоріч

Я думаю, що вона була тільки “руками”. Хтось багатший попросив.

Свого часу існувала, а тепер призабута, так звана «народна юстиція». Застосування якої позбавляло бажання творити неподобства. А особливо впертих чи шкідливих – навіть життя.

Прокоментували ситуацію з пожежами в екосистемі і надзвичайники.

Лише протягом останнього тижня на території Хмельницької області зареєстровано 25 таких випадків. Спалюючи залишки рослинності, ви завдаєте шкоди навколишньому середовищу та державі, адже полум’я від пожежі може перекинутися на лісові масиви та на об’єкти критичної інфраструктури, що негативно вплине на соціальну та економічну сфери регіону,розповів заступник начальника відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Хмельницькій області Євген Кукура.

За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків без дотримання порядку, встановлено відповідальність за статтею 77-1, що передбачає накладення штрафу:

  • на громадян – від 3 060 до 6120 гривень
  • на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 гривень.

У надзвичайників радять суху рослинність не палити, а компостувати, як це роблять цивілізовані, а не дикі люди. Це вбереже навколишнє середовище від пожеж, а мешканців Хмельниччини від адміністративної відповідальності.

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

На березі Південного Бугу хмельничани висадили молоді дерева (ФОТО) 26 Квітня 2025 22 234 На березі Південного Бугу хмельничани висадили м...
Анонсований раніше захід з висадки саджанців дерев, попри побоювання організ...
У Хмельницькому активісти висаджуватимуть дерева біля Південного Бугу: як долучитися 25 Квітня 2025 584 У Хмельницькому активісти висаджуватимуть дерева...
У суботу, 26 квітня, Громадська організація "Річки Хмельниччини" проведе акц...
Цвіт магнолій у хмельницькому ботанічному саду загинув через заморозки (ФОТО) 12 Квітня 2025 872 Цвіт магнолій у хмельницькому ботанічному саду з...
Попри сподівання хмельничан, які стверджували, що магноліям морози не страшн...
76 дерев, серед яких фруктові та медоноси, зріжуть у місті на Хмельниччині 03 Квітня 2025 707 76 дерев, серед яких фруктові та медоноси, зріжу...
Зрізатимуть дерева на прохання окремих установ та місцевих мешканців. Попере...
«Лист з майбутнього» отримав хмельничанин від департаменту інфраструктури 31 Березня 2025 3 744 «Лист з майбутнього» отримав хмельничанин від де...
Дата, вказана у додатку, свідчить, що він був виготовлений на тиждень пізніш...
Природничо-екологічний центр відкрили у хмельницькому ліцеї (ФОТО) 27 Березня 2025 423 Природничо-екологічний центр відкрили у хмельниц...
Мета створення такого осередку знань – екологічне виховання молоді, формуван...
Рідкісну майже тропічну папороть можна зустріти на Хмельниччині (ФОТО) 08 Березня 2025 921 Рідкісну майже тропічну папороть можна зустріти ...
В Україні «оленячий язик» зустрічається в Передкарпатті та Карпатах, у Криму...
Забруднене повітря у Хмельницькому: фахівці пояснили причину 06 Березня 2025 1 979 Забруднене повітря у Хмельницькому: фахівці пояс...
Фахівці наголошують: основна причина забруднення повітря – циклон – маловітр...
Дивитись все Дивитись все