Новини
Екологія

Ліси на Хмельниччині захищають мінералізованими смугами

Протягом пожежонебезпечного сезону у лісах Хмельниччини лісівники створюють мінералізовані смуги, аби захистити ліс від знищення вогнем.

Цього року лісівники Подільського офісу планують створити 842 км мінералізованих смуг. Більша частина запланованого уже виконана. Також доглядатимуть уже створені мінералізовані смуги, які займають 2 678 км.

Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, проведений шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Вони слугують своєрідною перепоною від вогню, аби він не розповсюджувався на більші площі лісового масиву.

Як правило, прокладається смуга механізованим способом: проводиться оранка ґрунту трактором на певну ширину. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі присипаються землею.

Як працює мінсмуга?

  • При загоряннях зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.
  • Мінералізована смуга створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше немає чому горіти.

За інформацією пресслужби Подільського лісового офісу

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook