Новини
Культура

65 майстринь області презентували у Хмельницькому вишиваний одяг

Виставка вишиванок “Скарби Поділля” відкрилася днями в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв (ОНМЦКМ). Приурочили її до Дня Європи, який Україна цьогоріч відзначає вперше.

В експозиції зібрали близько 170 робіт. На Поділлі вишивали вовняними нитками, які були здебільшого чорного кольору. Він означав землю. На вишитих сорочках переважають візерунки, притаманні для регіону. До прикладу, одним із традиційних є геометричний візерунок та рахункові техніки вишивання.

“Коли було полотно квадратного переплетення і можливо було рахувати нитки, тоді могли утворювати різноманітні узори. Для Хмельниччини характерні такі техніки вишивання, як низь, штапівка, лиштва (рахункова гладь), курячий брід, солов’їні вічка”, – розповідає голова Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Таїсія Стан.

Подільські майстри вишивання демонструватимуть чоловічі, жіночі, дитячі сорочки, сукні, блузи, костюми, вишиті нитками, бісером, стрічками. Розмаїття барв та візерунків не залишить байдужими навіть найвимогливіших поціновувачів. Деякі роботи можна придбати.

Виставка триватиме до 18 травня. Вхід вільний.

За матеріалом Хмельниччина туристична

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook