Новини
Події

Хмельницька «Волонтерська пошта» перемогла у конкурсі кращих практик місцевого самоврядування

В одній з номінацій конкурсу “Кращі історії незламності та співдії в громадах під час війни” серед двох сотень претендентів журі обрало для відзначення Хмельницьку міську раду та один з благодійних фондів міста.

Про черговий здобуток міста розповів очільник Хмельницької громади Олександр Симчишин.

Хмельницький отримав перемогу в конкурсі кращих історій незламності та співдії в громадах під час війни в рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Із понад 200 заявок номінації «Згуртованість» відзначили Хмельницьку міську раду та БФ “Волонтери Поділля” за проєкт «Волонтерська пошта», який стартував у громаді фактично 25 лютого 2022 року.

Як повідомили у пресслужбі Асоціації міст України, церемонія нагородження відбувалася в рамках Тижня відкритого урядування, який тривав з 8 по 12 травня у столиці.

Учасники заходу – представники державних органів влади, Ради Європи, Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування.

«Метою марафону є поширення прикладів інноваційних підходів, успіхів і досягнень українських громад під час війни в сфері відкритого урядування шляхом впровадження інклюзивних ініціатив, що підсилюють стійкість громад. Завдяки обміну досвідом представники органів місцевого самоврядування покращать свої навички та знання з розробки інклюзивних та інноваційних політик та практик в сфері відкритого урядування», – пояснили у Хмельницькому регіональному відділенні АМУ.

Цьогоріч було визначено 9 переможців у 3 номінаціях і 1 Гран-прі.

«Відзнаки, за підписами Матьє Морі, Генерального Секретаря Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Віталія Кличко, Голови Асоціації міст України, отримали громади, які продемонстрували успішні приклади незламності та стійкості у надзвичайно важкі часи, власними зусиллями впроваджуючи інноваційні та стійкі підходи до відкритого урядування в Україні в умовах війни», – зазначили в АМУ. 

Щодо проєкту “Волонтерська пошта”, який переміг у номінації “Згуртованість”, то він стартував у Хмельницькій громаді фактично 25 лютого 2022 року. Тоді Благодійний фонд «Волонтери Поділля» зайнявся організацією закупівлі і передачі на фронт засобів захисту, гігієни, спецодягу та інших потрібних нашим захисникам речей.

«Волонтерська пошта робить доставку в ті населені пункти Сходу та Півдня України, де через бойові дії не працюють відділення Укрпошти чи Нової Пошти. Благодійний фонд «Волонтери Поділля» об’єднує десятки волонтерів. До напрямку Волонтерської пошти залучено понад 50 осіб. Кількість залучених постійно варіюється. На пошті трудяться ті, хто приймає посилки та перевіряє їх, ті, хто їх формує та сортує, а ще займається логістикою по всій лінії фронту. Також функціонують екіпажі водіїв, які почергово виїжджають на Схід. Є ще й ті, котрі забирають посилки та інші гуманітарні вантажі з-за кордону», – розповіли про проект у міськраді. 

Близько 15 волонтерів є депутатами Хмельницької міської ради, обласної та районної рад, що забезпечує сталу комунікацію з органами влади і забезпечує різнобічну підтримку проєкту від ОМС, розповідають в АМУ.

Географія доставок Волонтерської пошти стрімко розширюється. Кожен виїзд – це 3000-5000 км, тому довжина пройдених шляхів сягає 200 000 кілометрів! Кожна поїздка – це кілька тонн вантажу. Загальна кількість посилок, переданих як цивільним, так і військовим частинам, сягає кількох десятків тисяч. Крім цього, волонтери забезпечили наявність близько 100 автівок, які допомагають виконувати бойові завдання у найгарячіших точках нашої держави.

Нагороду отримував Анатолій Панчук – один із керівників БФ «Волонтери Поділля», завідувач відділу з питань запобігання та виявлення корупції Хмельницької міської ради.

Взяла участь у тижневому марафоні також Славутська громада. Її представляв міський голова Василь Сидор.

Під час панелі, присвяченій питанню участі молодих людей у роботі органу місцевого самоврядування, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан позитивно оцінив досвід Славути в залучені молоді до управління громадою, зокрема організацію Дня молодіжного самоврядування.

Міський голова Василь Сидор у своєму виступі акцентував на важливості залучення молоді до усіх процесів, які відбуваються у громаді:

Саме в молодих людях вбачаю ту рушійну силу, яка може реалізовувати цікаві проєкти та ще й навчати дорослих бути корисними своїй громаді”.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook