Мистецька резиденція для художників відбудеться на Хмельниччині
Хмельницький обласний художній музей оголосив прийом заявок на участь у артрезиденції у серпні цього року, яку інституція реалізовує за грантової підтримки Українського культурного фонду.
Міжрегіональний проєкт “ЦІНА СВОБОДИ. Артрезиденція з сучасного живопису” за словами директорки ХОХМ з наукової роботи Олени Михайловської має на меті сприяти підтримці й відновленню мистецької діяльності митців і музейних інституцій, які під час війни були змушені обмежити, переформатувати або припинити свою діяльність:
Впродовж 14 днів в просторі подільської садиби 18 століття (Малієвецький обласний історико-культурний музей) 12 мисткиням/митцям з різних регіонів України (в тому числі ВПО), відібраним до участі через відкритий конкурс, будуть створені умови для творчості, комунікації та колаборацій. Підкреслюємо: формат нашого проєкту – саме артрезиденція, тобто творення нових сенсів, а не пленер. Від митців очікують творчих меседжів, присвячених особистому творчому осмисленню теми «ЦІНА СВОБОДИ» в широкому історичному та філософському сенсах живописними засобами, – коментує мистецтвознавиця.
Відбір робіт у даний проєкт відбуватиметься до 30 червня, а вже 14 липня буде оголошений остаточний список учасників проєкту. Для того, що взяти участь у відборі митець або мисткиня мають відповідати наступним критеріям:
- Мати громадянство України;
- вік – від 21 року;
- підписати угоду про співпрацю з ХОХМ на час проведення резиденції.
А також, учасник або учасниця мають бути готові надати три новостворених полотна, які відбираються організаторами для музейних збірок, решта творів залишаються у власності авторів. Учасникам під час резиденції пропонуються творчі зустрічі – аrtist talk, для презентації своєї творчості. Крім того, з собою потрібно мати: пензлі, мастихіни, етюдники чи інше мистецьке приладдя чи матеріали, потрібні для роботи, окрім тих, що надаються організаторами й бути відкритими до спілкування.
Для розгляду заявки на участь до 30 червня 2023 р. до 18:00 на е-mail tsina.svobody@gmail.com потрібно подати:
- резюме (творча біографія);
- портфоліо (фото від 10 до 20 живописних творів, виконаних за останні 5 років, підписаних – назва, техніка, рік, розмір);
- посилання на особисту сторінку в соцмережах чи вебсайт.
Як зазначають менеджери артпроєкту, частину створених робіт буде відібрано для фондових колекцій Хмельницького обласного художнього музею, Донецького обласного художнього музею (2015 року перереєстрованого у м. Краматорськ) та Малієвецького обласного історико-культурного музею, частина творів залишиться у власності митців для можливості їх подальшої виставкової діяльності.
Хмельницький обласний художній музей та Донецький обласний художній музей в партнерстві зобов’язуються взяти на себе організацію та проведення артрезиденції, її супутніх заходів, 4 звітних виставок та арткаталогу.
Для запитань й уточнень заявник може звернутися на емейл проєкту tsina.svobody@gmail.com
Місце проведення: Малієвецький обласний історико-культурний музей
Час проведення резиденції: 3-14 серпня 2023 р.
Відкриття виставки за підсумками резиденції: 15 серпня 2023 р.
Зустріч учасників артрезиденції у Хмельницькому обласному художньому музеї (вул. Проскурівська, 47) 3 серпня о 9:00.
Учасникам організатори забезпечують:
- безкоштовне проживання на території історичної садиби;
- якісний мобільний зв’язок та інтернет на території садиби;
- триразове харчування локальними подільськими стравами;
- компенсацію за проїзд (в межах 1000 грн в обидві сторони);
- супутня програма з сучасного мистецтва під час артрезиденції (дискусії, презентації, психологічні тренінги);
- постійне асистування;
- одноденна екскурсія до Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”;
- матеріали для роботи на кожного учасника (олійні та акрилові фарби, розчинники; папір для ескізів (по 20 аркушів А 3); скетчбук А 4; ґрунтовані полотна на підрамниках 100х100 см (1 шт.), 100х150 см (1 шт.), 60х80 см (2 шт.), 60х40 см (2 шт.) мольберт для роботи.
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook