Під дощем з веселкою відзначили у Хмельницькому День вдячності США (ФОТО)
Насичену програму заходів, як акт подяки країні-побратиму, яка підтримує український народ з перших днів повномасштабного вторгнення, запропонували хмельничанам цієї суботи.
Напередодні на відпочинковому майданчику на набережній Південного Бугу хмельничани й гості міста могли долучитися до калейдоскопа святково-просвітницьких заходів з нагоди Дня вдячності Сполученим Штатам Америки.
Це вже другий за літо подібний захід, який має на меті вшанувати вклад країн, які активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом. Попередня вітальна гостина була присвячена дружбі з Великобританією.
Ініціаторами проведення такого дня стали активісти благодійного фонду «Волонтери Поділля». Мистецько-розважальна подія для її гостей й учасників стала ще одним проводом долучитися до збору коштів на 1000 дронів-камікадзе, які підтримують міць нашої оборони.
Про традиції святкування Днів США у Хмельницькому розповів заступник міського голови Микола Ваврищук:
Це традиційний захід, який проводиться у Хмельницькому з 2018 року. Раніше він мав назву «Американський пікнік». Війна змусила нас переформатувати сам захід в сторону просвітництва. Також цьогорічний фокус заходів був спрямований на дітей. Всі учасники мали змогу подякувати нашим американським партнерам й почути звернення від них в онлайн форматі. Сьогодні кожен з нас розуміє важливість такої співпраці й вважає за потрібне дякувати за це.
Американське місто Модесто – перше місто-побратим Хмельницького. Угода про співпрацю двох міст була підписана у 1988 році. Після початку війни саме побратими з цього міста надіслали до Хмельницького потужні генератори для потреб дитячої міської лікарні і продовжуються підтримувати нашу громаду предметною допомогою. Тож в межах заходу через онлайн на зв’язок з хмельничанами виходили мешканці міста Модесто, його мер, а також відомий містянам колишній волонтер ХМР Алан Янг.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_12_2023-07-23_12-52-39.jpg)
Щодо основної програми, то для гостей вона розпочалась пообіді зі спортивних ігор та змагань. Ще однією атракцією для найменших відвідувачів стала ігрова програма від дитячого розважального центру «Країна мрій».
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_19_2023-07-23_12-52-39.jpg)
Любителі кіно могли на відкритому просторі переглянути дві тематичні стрічки: вдень – пригодницький анімаційний фільм «Герої золотих масок», а увечері – родинне кіно «Добрий привид».
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_1_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_7_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_11_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_10_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_18_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_20_2023-07-23_12-52-39.jpg)
Поціновувачі живої музики могли насолодитися виконанням авторських пісень та кавер-програми від мистецького дуету «SVITLO».
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_8_2023-07-23_12-52-39-1.jpg)
Відкриту кухню й традиційні американські наїдки пропонували зголоднілим учасникам заходу гастрономічні заклади міста.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_21_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_29_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_30_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_31_2023-07-23_12-52-39.jpg)
Варто зазначити, що вечірній програмі святкувань не завадила навіть погода, яка рясно накрила місто дощем, а згодом, якраз над майданчиком святкування можна було спостерігати веселку.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_2_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_28_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_32_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_14_2023-07-23_12-52-39.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/07/photo_16_2023-07-23_12-52-39.jpg)
Тож зі смаколиками, міжнаціональними діалогами й почуттям єднання культур Хмельницький зустрів та провів ще одну літню суботу.
Автор: Ольга НікітінаВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook