Новини
Суспільство

Повітряні сили ЗСУ отримали носимі комплекти зв’язку й управління від “Повернись живим” і Нової пошти

Четверту партію обладнання, створену та закуплену у рамках збору “Запакуй небо – прокачай ППО” передали Повітряному командуванню “Центр” Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим” спільно з Новою поштою. Наразі військові отримали усі носимі комплекти зв’язку та управління (НКЗУ) із запланованих.

НКЗУ мають усе необхідне для швидкого розгортання резервного командного пункту у разі влучення ракети або дрона у стаціонарний. Це надзвичайно важливо, адже пункти управління – це мозок протиповітряної оборони.

“Проблема стаціонарних командних пунктів у тому, що ворог може дізнатися про їхнє розташування і завдати удару. Мобільні рухомі пункти більш захищені, але через їх невеликий розмір існують певні обмеження у кількості робочих місць. НКЗУ забезпечують мобільність, а отже безпеку для підрозділів протиповітряної оборони. При цьому обмежень щодо кількості місць для бійців чи обладнання не існує. До того, вони швидше розгортаються – на це потрібні хвилини, а не дні”, – зазначив консультант “Повернись живим” Олексій Дубинка.

Перший з десятків таких НКЗУ підрозділи протиповітряної оборони отримали у жовтні 2023. Вартість одного комплекту – понад 1 мільйон гривень.

“Носимі комплекти зв’язку та управління – це валізи вагою до 60 кг, які легко розкладаються у мобільний командний пункт із робочими місцями для військових. Їх спроєктували спеціалісти Фонду, враховуючи виклики російсько-української війни. Раніше подібного готового рішення підрозділи протиповітряної оборони не мали. У цьому кейсі є комплект меблів, великі телевізори для відображення повітряної обстановки, ноутбуки, багатоканальний захищений зв’язок, мережеве обладнання, ір-телефони тощо. Це все допомагає організувати бойове чергування та ефективно збивати повітряні цілі”, – підкреслила директорка з управління репутацією Нової пошти Олена Плахова.

Фонд і Нова пошта передали підрозділам протиповітряної оборони уже три партії обладнання у рамках проєкту “Запакуй небо – прокачай ППО”.

Також повітряне командування “Центр” отримало комплексні апаратні зв’язку (КАЗ). Це повністю енергонезалежні прохідні вантажівки, забезпечені всім необхідним обладнанням, технікою, захищеними видами зв’язку, аби ефективно виконувати бойові завдання, супроводжуючи протиповітряні ракетні комплекси. Окрім цього військовим передали телекомунікаційні комплекти – рюкзаки, які містять усі необхідні види захищеного зв’язку для мобільних вогневих груп.

У планах організаторів – забезпечити підрозділи протиповітряної оборони рухомими командними пунктами на базі прохідних вантажівок. Вони дадуть можливість командувати військами під час руху і матимуть універсальні місця роботи й відпочинку для захисників.


PR
Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook