Новини
Офіційно

Кількість виявлених фактів збуту наркотиків на Хмельниччині зросла у 5 разів

У Хмельницькій обласній прокуратурі відбулась пресконференція її керівника Олексія Олійника щодо протидії кримінальним правопорушенням у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Як розповів очільник прокуратури області, упродовж 2023 року кількість виявлених на території Хмельниччини кримінальних правопорушень у цій сфері зросла більш як удвічі.

Кількість виявлених фактів збуту наркотичних засобів та психотропних речовин збільшилась майже у 5 разів.

З обвинувальними актами до суду направлено 410 кримінальних проваджень даної категорії.

Наркоторгівля є дуже прибутковим бізнесом, що дозволяє деяким людям збагачуватися коштом інших. Спільними зусиллями правоохоронних органів області минулого року вдалося припинити роботу 4 нарколабораторій, – зазначив Олексій Олійник.

Зокрема, прокурорами Хмельницької обласної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт стосовно 5 учасників організованого злочинного угрупування, які налагодили виробництво та збут на території обласного центру амфетаміну та канабісу у великих та особливо великих розмірах. Виготовляли психотропи у квартирі одного з фігурантів. Товар підозрювані передавали покупцям особисто із рук в руки.

Для збуту наркотиків дедалі частіше зловмисники використовують Інтернет. Найвразливішою категорією потенційних покупців і споживачів є підлітки, яких активно залучають до процесу збуту наркотиків.

Так, минулого року до суду направлено 4 кримінальних провадження стосовно неповнолітніх: за незаконне придбання та зберігання з метою збуту особливо небезпечних психотропних речовин та за незаконне придбання та зберігання з метою власного вживання наркотиків, без мети збуту.

Забезпечено притягнення винних осіб до встановленої законодавством відповідальності.

Минулоріч до відповідальності притягнуто 203 особи за скоєння правопорушень даної категорії. 58 особам призначено покарання у виді позбавлення волі. Стосовно 20 осіб застосовано додаткову міру покарання – конфіскацію майна.

Не секрет, що наркотики розповсюджені і в закладах Державної кримінально-виконавчої служби, зазначають у Хмельницькій обласній прокуратурі. Упродовж 2023 року правоохоронці внесли відомості про вчинення засудженими та особами, взятими під варту, 13 кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 307 та ч. 1 ст. 309 КК України, запобігли вчиненню 102 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків.

За апеляційними скаргами прокурорів Хмельницьким апеляційним судом переглянуто 8 судових рішень у кримінальних провадженнях вказаної категорії, 4 судових рішення скасовано та змінено Верховним Судом у касаційному порядку.

«Наркоманія має згубний вплив на все суспільство. У розв’язанні цієї проблеми повинна бути зацікавлена кожна людина»,підсумував Олексій Олійник.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook