Новини
Суспільство

Сервісний центр на Хмельниччині отримав авто для складання іспитів особами з інвалідністю

П’ять сервісних центрів МВС в Україні отримали нові автомобілі, обладнані ручним керуванням. На них особи з інвалідністю складатимуть практичні іспити для отримання посвідчення водія. Ці автівки відправились до сервісних центрів МВС Києва, Кам’янця-Подільського, Дніпра, Львова та Одеси.

Hyundai i30 є одним із п’яти автомобілів, придбаних Головним сервісним центром МВС. Кожен автомобіль обладнано додатковими важелями, які дозволяють управляти акселератом та гальмами правою або лівою рукою. Також додаткове обладнання дозволяє натискати педаль акселератора лівою ногою, управляти кермом застосовуючи спеціальний тримач, а також керувати світловими покажчиками, фарами та іншими приладами з допомогою спеціального джойстика на кермі.

Першим склав іспит на новому автомобілі випускник «Автошколи для осіб з інвалідністю» Михайло Курик, який має вроджені вади розвитку верхніх та нижніх кінцівок. Навчитись кермувати автомобілем та отримати посвідчення водія мріяв давно. Тож, побачивши інформацію про проєкт одразу зголосився на навчання.

Теоретичний іспит чоловік успішно склав у жовтні минулого року, а сьогодні – довгоочікувана мрія здійснилась. Після успішного складання практичного іспиту Михайло отримав своє перше посвідчення водія.

«Автошколи для осіб з інвалідністю» – унікальний проєкт, реалізований МВС України у рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його метою є створення рівних можливостей для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем. Такі автошколи працюють і приймають охочих у п’яти регіонах України – в Київській, Львівській, Хмельницькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook