Хмельничани поскаржилися на стан укриття в будинку, що постраждав під час ракетної атаки
Одне з найпростіших укриттів у будинку, що постраждав внаслідок ракетного обстрілу 22 березня, облаштоване в підвалі. Приміщення часто буває затоплене, через що тут сморід та пліснява, розповів один з мешканців багатоповерхівки.
“Вчора чи сьогодні ЖЕК тут понакривав папером, бо по коліна вода тут стояла. Це наше бомбосховище таке. І вони думають, що вони застелили, і вони зробили все вже. Тут десь каналізація забита і вона постійно тече”, – розповів журналістам Суспільне Хмельницький хмельничанин Василь Будник.
У багатоповерхівці – понад 160 квартир. Орієнтовно тут мешкає 600 людей. Більшість людей, каже чоловік, ходять в це укриття. Під час атаки тут також перебували мешканці:
“Коли був удар тут, то там по коліна води було. Люди отут на порозі стояли”.
Мешканка цього ж будинку Наталя Василишина каже: під час повітряних тривог укривається тут з дітьми.
“Тут було дві лавочки, моя дитина сиділа і бачила, як по трубах бігають щурі й боялася. Вона після цього боїться сюди взагалі заходити. Тут дуже їдкий, важкий, затхлий запах. Це називається сморід, а не запах, і ми тут сиділи два роки”, – скаржиться Наталя.
Жінка каже, про стан укриття повідомили в управляючу муніципальну компанію. Людям сказали, що мешканці повинні були укриватися в приміщенні поряд, де, за словами, Василя Будника – підвали людей.
На думку мешканки будинку Наталі Купи, запах може бути через забиття каналізації. 13 мешканців багатоповерхівки написали заяву в управляючу муніципальну компанію щодо врегулювання цього питання.
“Повний підвал фекалій завжди. Кожен раз у нас в під’їзді стоїть запах фекалій такий, що ріже очі, неможливо зайти в під’їзд”, – каже жінка.
Директор управляючої муніципальної компанії “Дубове”, з якою в мешканців укладений договір на обслуговування внутрішньобудинкових мереж та території, Віктор Герасимчук каже: радили людям використовувати як укриття приміщення поряд або найпростіші укриття в інших під’їздах.
“Люди скаржаться на те, що в них неправильно облаштоване укриття. Так, але, в першу чергу, то – технічне приміщення. І важко його на сьогодні назвати укриттям, оскільки там низька стеля, внутрішньобудинкові комунікації йдуть як внизу, так і зверху над головою. Поряд в усіх будинках, в 20-30 метрах від цього будинку, є інші укриття, які також облаштовані”, – розповідає Віктор Герасимчук.
За його словами, через те, що будинок побудований давно, мережі в ньому також застарілі.
“По мірі аварійності, наша управляюча муніципальна компанія замінює ці труби. Є ще дуже велика одна проблема, є багато випадків не тільки в нас, є несумлінні мешканці. Те, що каналізація постійно забивається – це неправильне користування”, — каже директор управляючої компанії.
Як розповідає заступник начальника відділу Хмельницького районного управління головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Ленюк, більшість населення України укривається в найпростіших укриттях, до комплектації яких є мінімальні вимоги, щоб люди могли перебувати у них до 48 годин:
“В першу чергу вони мають бути облаштовані місцями для сидіння, для лежання. Також мають бути ємності з питною водою із розрахунку 2 літри на одну особу. Якщо немає централізованого водопостачання та водовідведення, мають бути ємності для виносу нечистот, а також ємності з технічною водою. Також дане приміщення, або найпростіше укриття, має бути облаштоване контейнерами для продуктів”.
Найпростіше укриття, каже Олександр Ленюк, з одним виходом може бути розраховане до 50 людей.
Автор: Адміністратор сайтуВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook