Новини
Інфраструктура

Хмельничани поскаржилися на стан укриття в будинку, що постраждав під час ракетної атаки

Одне з найпростіших укриттів у будинку, що постраждав внаслідок ракетного обстрілу 22 березня, облаштоване в підвалі. Приміщення часто буває затоплене, через що тут сморід та пліснява, розповів один з мешканців багатоповерхівки.

“Вчора чи сьогодні ЖЕК тут понакривав папером, бо по коліна вода тут стояла. Це наше бомбосховище таке. І вони думають, що вони застелили, і вони зробили все вже. Тут десь каналізація забита і вона постійно тече”, – розповів журналістам Суспільне Хмельницький хмельничанин Василь Будник.

У багатоповерхівці – понад 160 квартир. Орієнтовно тут мешкає 600 людей. Більшість людей, каже чоловік, ходять в це укриття. Під час атаки тут також перебували мешканці:

“Коли був удар тут, то там по коліна води було. Люди отут на порозі стояли”.

Так виглядає підвал, що служить укриттям для мешканців багатоповерхівки, яка була пошкоджена внаслідок ракетного удару 22 березня 2024 року. Суспільне Хмельницький

Мешканка цього ж будинку Наталя Василишина каже: під час повітряних тривог укривається тут з дітьми.

“Тут було дві лавочки, моя дитина сиділа і бачила, як по трубах бігають щурі й боялася. Вона після цього боїться сюди взагалі заходити. Тут дуже їдкий, важкий, затхлий запах. Це називається сморід, а не запах, і ми тут сиділи два роки”, – скаржиться Наталя.

Жінка каже, про стан укриття повідомили в управляючу муніципальну компанію. Людям сказали, що мешканці повинні були укриватися в приміщенні поряд, де, за словами, Василя Будника – підвали людей.

На думку мешканки будинку Наталі Купи, запах може бути через забиття каналізації. 13 мешканців багатоповерхівки написали заяву в управляючу муніципальну компанію щодо врегулювання цього питання.

“Повний підвал фекалій завжди. Кожен раз у нас в під’їзді стоїть запах фекалій такий, що ріже очі, неможливо зайти в під’їзд”, – каже жінка.

Директор управляючої муніципальної компанії “Дубове”, з якою в мешканців укладений договір на обслуговування внутрішньобудинкових мереж та території, Віктор Герасимчук каже: радили людям використовувати як укриття приміщення поряд або найпростіші укриття в інших під’їздах.

“Люди скаржаться на те, що в них неправильно облаштоване укриття. Так, але, в першу чергу, то – технічне приміщення. І важко його на сьогодні назвати укриттям, оскільки там низька стеля, внутрішньобудинкові комунікації йдуть як внизу, так і зверху над головою. Поряд в усіх будинках, в 20-30 метрах від цього будинку, є інші укриття, які також облаштовані”, – розповідає Віктор Герасимчук.

За його словами, через те, що будинок побудований давно, мережі в ньому також застарілі.

“По мірі аварійності, наша управляюча муніципальна компанія замінює ці труби. Є ще дуже велика одна проблема, є багато випадків не тільки в нас, є несумлінні мешканці. Те, що каналізація постійно забивається – це неправильне користування”, — каже директор управляючої компанії.

Замість укриття мешканці багатоповерхівки використовують приміщення, де розташовані їхні підвали, яке вони самі побілили та облаштували. Суспільне Хмельницький

Як розповідає заступник начальника відділу Хмельницького районного управління головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Ленюк, більшість населення України укривається в найпростіших укриттях, до комплектації яких є мінімальні вимоги, щоб люди могли перебувати у них до 48 годин:

“В першу чергу вони мають бути облаштовані місцями для сидіння, для лежання. Також мають бути ємності з питною водою із розрахунку 2 літри на одну особу. Якщо немає централізованого водопостачання та водовідведення, мають бути ємності для виносу нечистот, а також ємності з технічною водою. Також дане приміщення, або найпростіше укриття, має бути облаштоване контейнерами для продуктів”.

Найпростіше укриття, каже Олександр Ленюк, з одним виходом може бути розраховане до 50 людей.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook