Новини
Суспільство

На Хмельниччині розвиватимуть послугу сімейного патронату

17 квітня у Хмельницькому презентували загальнонаціональний проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».  До участі у заході долучились Володимир Юр’єв, заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації, Віолета Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради, Любов Тимофіїв, начальник служби у справах дітей Хмельницької обласної військової адміністрації, Тетяна Власюк, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб, представники служб у справах дітей, очільники територіальних громад та патронатні вихователі.

Сімейний патронат — це оплачувана комплексна послуга, завдяки якій діти перебувають вдома у професійних вихователів. Таке влаштування тимчасове — поки біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини. Таким чином хлопчик чи дівчинка залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами.

На сьогодні в Хмельницькій області працюють лише дві патронатні сім’ї. Тоді як сотні дітей у складних життєвих обставинах потребують влаштування не до інституційних закладів, а у безпечне сімейне середовище, де вони можуть отримати належний догляд та реабілітацію.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» має популяризувати цю соціальну послугу та збільшити чисельність патронатних сімей. 

У проєкті візьмуть участь 13 громад Хмельницької області: Меджибізька, Ярмолинецька, Городоцька, Дунаєвецька, Новодунаєвецька, Летичівська, Антонінська, Теофіпольська, Розсошанська, Сахновецька, Волочиська, Чемеровецька та Шепетівська.

Загалом конкурсний відбір пройшли 184 громади з 21 області України.

Громади-учасниці матимуть  матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти та експертки проєкту будуть проводити навчання, аби підвищити професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату.

Самі сім’ї, які захочуть стати патронатними, отримають соціальний та психологічний супровід, підтримку міждисциплінарної команди. Передбачені умови для надання благодійної допомоги в облаштуванні кімнат для влаштованих до патронатної сім’ї дітей. 

Нині в Україні створено близько 300 патронатних сімей, тоді як дітей, які потребують їхніх послуг, щонайменше 8000. Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» розрахований на півтора року. Планується, що за цей час кількість патронатних сімей в Україні зросте вдвічі. 

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством “Кожній дитині”, Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook