Новини
Бізнес

Польща, Німеччина та Китай забезпечили половину імпорту на Хмельниччину

Ввезення товарів на Поділля за перші два місяці року знизилося символічно на 0,1% у порівнянні з січнем-лютим минулого року до 103,6 мільйона доларів. Торік за цей період зменшення становило одну десяту.

На динаміку імпорту суттєво вплинуло стрімке – майже вдвічі – зменшення закупівлі подільським бізнесом мінеральних продуктів: придбано на 11 мільйонів. Частка цієї групи в обсязі імпорту скоротилася з майже двадцяти до 10,6%.

Нагадаємо, коли йде мова про мінеральні продукти, передусім маються на увазі палива мінеральні; нафта та продукти її перегонки. Палива за кордоном придбано на суму 9,9 мільйона при зменшенні в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 47,3% – фактично вдвічі.

Натомість закупівля полімерних матеріалів, пластмас та виробів залишилася на довоєнному рівні. Імпортовано пластмас на 1,2% більше, загалом на суму 14,5 мільйона. Частка цієї групи імпорту становила 14%.

Варто зазначити, що за окремими групами, які становлять суттєву частку в імпорті Поділля, падіння також не відбувалося. Скажімо, поставка машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання зросла на 4,8% до 23,8 мільйона, що склало 23% від загального обсягу – майже чверть.

Область також на одну п’яту наростила ввезення текстильних матеріалів та текстильних виробів. За два місяці збільшення становило 20,4% – до 6,5 мільйона. Відповідно частка текстилю в загальних показниках склала 6,3%.

Найбільшими партнерами Поділля в імпорті були: Польща, Німеччина та Китай, частка який відповідно становила 16,4%, 15,7% та 14,4%, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook