Збірна виставка митців Хмельниччини запрошує шанувальників арту
З нагоди 210-ї річниці від дня народження світоча української культури і мистецтва Тараса Шевченка в просторах виставкової зали Хмельницької міської художньої школи відкрилася експозиція спілчан обласної організації НCXУ.
Для мистецького задоволення шанувальників образотворчого мистецтва свої твори у широкій палітрі технік представили 26 знаних художників міста та області.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-01-1.webp)
Про тематику і змістовне наповнення нової експозиції обласної артспілки кураторка виставки, мистецтвознавиця, членкиня HCXY Людмила Рожко-Павленко зазначає:
Виставку художників обласної організації присвячено ювілейній даті Tapaca Григоровича Шевченка. Для широкого загалу виставлено 68 творів. Переважно представлені твори образотворчого мистецтва, це 45 живописних робіт, 4 скульптурних твори i 7 графічних аркушів. 3 декоративно-прикладного мистецтва можна побачити 9 вишуканих витинанок, 2 розписи з портретами гетьманів i один гобелен.
Ті подоляни, які цікавляться локальним мистецтвом, можуть впізнати в цій експозиції твори відомих живописців: Iгopя Севця, Володимира Марчука, Володимира Карвасарного, Андрія Ісаєва, Неллі Павлової, Едварда Міляра, Володимира Петровського.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-02-1.webp)
Насичені колоритом емоційності боротьби роботи презентував живописець Вадим Піщерський, що нині бореться за свободу держави на фронті.
Свої рефлексії на тему мистецького заповіту Шевченка, як в першу чергу художника явили споглядачу молоді художники Андрій Каптар та Ольга Ференц.
Людмила Рожко-Павленко в експлікації до тематичної виставки підкреслює, що кожен з представлених митців підійшов до наповнення експозиції з огляду на свої відчуття та переживання пов’язані з постаттю Великого Кобзаря:
Глибоко філософські роботи Надії Борецької, ностальгійно-привабливі роботи Миколи Панасюка, Сергія Галицького, Олега Бобровського також нікого не залишать байдужими. Вишуканість, тонкість роботи, ретельність опрацювання сюжету, вивіреність композиції відрізняють витинанки Ганни Єрменчук-Гручман, Олени Савчук та Анни Скрипало. Бездоганні декоративні розписи заслуженого майстра народної творчості України Олександра Пажимського i яскраво-промовисті мальви гобелена Надії Борецької. Зазначу, що цього разу ми маємо честь бачити надзвичайно правдиві i емоційно натхненні скульптурні твори заслуженого художника України кам’янчанина Сергія Кляпетури.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-04-1.webp)
Соковиті натюрморти, портрети у камені, барвисті пейзажі і незабутні рукотвори народних майстрів – всі представлені на виставці експонати підкреслюють велику шану і повагу до пам’яті Шевченка-наставника, ментора і натхненника.
Тож, запрошуємо до артспоглядання у виставкову залу Хмельницької художньої школи за адресою вулиця Проскурівська, 65.
Автор: Ольга НікітінаВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook