Новини
Культура

Збірна виставка митців Хмельниччини запрошує шанувальників арту

З нагоди 210-ї річниці від дня народження світоча української культури і мистецтва Тараса Шевченка в просторах виставкової зали Хмельницької міської художньої школи відкрилася експозиція спілчан обласної організації НCXУ.

Для мистецького задоволення шанувальників образотворчого мистецтва свої твори у широкій палітрі технік представили 26 знаних художників міста та області.

Про тематику і змістовне наповнення нової експозиції обласної артспілки кураторка виставки, мистецтвознавиця, членкиня HCXY Людмила Рожко-Павленко зазначає:

Виставку художників обласної організації присвячено ювілейній даті Tapaca Григоровича Шевченка. Для широкого загалу виставлено 68 творів. Переважно представлені твори образотворчого мистецтва, це 45 живописних робіт, 4 скульптурних твори i 7 графічних аркушів. 3 декоративно-прикладного мистецтва можна побачити 9 вишуканих витинанок, 2 розписи з портретами гетьманів i один гобелен.

Ті подоляни, які цікавляться локальним мистецтвом, можуть впізнати в цій експозиції твори відомих живописців: Iгopя Севця, Володимира Марчука, Володимира Карвасарного, Андрія Ісаєва, Неллі Павлової, Едварда Міляра, Володимира Петровського.

Насичені  колоритом емоційності боротьби роботи презентував живописець Вадим Піщерський, що нині бореться за свободу держави на фронті.

Свої рефлексії на тему мистецького заповіту Шевченка, як в першу чергу художника явили споглядачу молоді художники Андрій Каптар та Ольга Ференц.

Людмила Рожко-Павленко в експлікації до тематичної виставки підкреслює, що кожен з представлених митців підійшов до наповнення експозиції з огляду на свої відчуття та переживання пов’язані з постаттю Великого Кобзаря:

Глибоко філософські роботи Надії Борецької, ностальгійно-привабливі роботи Миколи Панасюка, Сергія Галицького, Олега Бобровського також нікого не залишать байдужими. Вишуканість, тонкість роботи, ретельність опрацювання сюжету, вивіреність композиції відрізняють витинанки Ганни Єрменчук-Гручман, Олени Савчук та Анни Скрипало. Бездоганні декоративні розписи заслуженого майстра народної творчості України Олександра Пажимського i яскраво-промовисті мальви гобелена Надії Борецької. Зазначу, що цього разу ми маємо честь бачити надзвичайно правдиві i емоційно натхненні скульптурні твори заслуженого художника України кам’янчанина Сергія Кляпетури.

Соковиті натюрморти, портрети у камені, барвисті пейзажі і незабутні рукотвори народних майстрів – всі представлені на виставці експонати підкреслюють велику шану і повагу до пам’яті Шевченка-наставника, ментора і натхненника.

Тож, запрошуємо до артспоглядання у виставкову залу Хмельницької художньої школи за адресою вулиця Проскурівська, 65.

Автор: Ольга Нікітіна

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook