Новини
Дозвілля

5 способів цікаво пофарбувати яйця натуральними фарбниками

Традиція фарбувати яйця на Великдень має давнє коріння і пов’язана з різними культурними та релігійними звичаями. У багатьох культурах яйця асоціювалися з початком нового життя, навесні та відродженням природи після зими. Святкування Великодня, пов’язане з воскресінням Ісуса Христа, також символізує нове життя та духовне відродження.

У давнину яйця фарбувалися і дарувалися як жертвопринесення богам у багатьох язичницьких обрядах. Вони також використовувалися в обрядах весняного оновлення та родючості. Головним кольором при цьому був червоний, як символ, по-перше, крові, а по-друге – весняного відродження та квітів.

Значення кольорів

Великодні традиції відображені в багатьох сферах соціального та культурного життя людей. Про них знято безліч фільмів, є пісні та навіть ігрові слоти. Головними символами Великодня є паска та крашанки. Кольори крашанок різні символічні значення:

 • Червоні яйця на Великдень можуть символізувати кров Христа та його жертву, а також бути символом життя та любові.
 • Зелені можуть уособлювати весну, природу, зростання та оновлення, а також символізувати надію та свіжість.
 • Синій колір яєць може асоціюватися з небом та водою, миром і гармонією, а також символізувати духовну просвіту.
 • Жовті часто асоціюються із сонцем та світлом, вони символізують радість, щастя, оптимізм та багатство.
 • Фіолетові яйця можуть представляти розкіш, царственість, спокій та духовність.
 • Рожевий колір може символізувати ніжність, любов і радість, а також асоціюватись із весняними квітами та цвітінням.

Ці асоціації можуть відрізнятися в різних культурах і традиціях, але загалом вони надають яйцям на Великдень символічне значення, що відображає основні теми свята – воскресіння, нове життя та надія.

Натуральні фарбники та способи фарбування яєць

Найпростіший спосіб отримати красиві крашанки – купити заготовки в найближчому супермаркеті. Але якщо ви не шукаєте легких шляхів, можна спробувати натуральні способи фарбування. Вони дозволяють отримати цікаві кольорові яйця:

 1. Оберніть яйця листям або тканиною, зафіксуйте їх нитками або гумками, а потім відправте у киплячий розчин з натуральними барвниками, наприклад, цибулею або куркумою. Після охолодження та видалення матеріалів на яйцях утворюються красиві візерунки.
 2. Покладіть на поверхню яєць пелюстки квітів, зелень або траву, а потім оберніть яйця в панчоху або шматок старої колготки, щоб зафіксувати рослини. Занурте яйця в киплячий розчин із барвником. Після охолодження та видалення рослин на яйцях з’являться красиві візерунки.
 3. Зваріть яйця в киплячому розчині із цибулі-шалоту, який надасть їм ніжно-рожевий відтінок. 
 4. Занурте яйця в червоне вино, та залиште на ніч, щоб отримати червоний відтінок і мармуровий ефект.
 5. Заваріть кілька пакетиків чаю каркаде та куркуми, щоб отримати надзвичайний зелений відтінок.

Можна експериментувати з кольорами та способами фарбування, щоб отримати різнобарвний великодній кошик.


Реклама
Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook