Медики Хмельниччини взяли участь у Буковинському медичному ралі (ФОТО)
Вперше після повномасштабного вторгнення у Чернівецькій області відбувся ювілейний десятий Чемпіонат з екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Буковинські медичні ралі 2024». Участь у всеукраїнських змаганнях, які тривали з 22 до 24 травня цього року, взяла бригада комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради.
Також до ралі долучилися 25 команд з усіх регіонів країни – представники обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: 104 медики ЕМД з різних міст, понад 500 людей, дотичних до події, 250 гостей впродовж чемпіонату.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-02.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-08.webp)
Цьогоріч вперше використовували унікальне симуляційне обладнання – манекени, які повністю відтворюють стан людини. Їх для навчання наших лікарів передала асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна».
Завдання чемпіонату відображали новий воєнний досвід України – масові травми, ураження вибухівкою тощо.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-04.webp)
Під час змагань учасники демонстрували свої вміння надавати допомогу за протоколами країн ЄС, демонстрували свої навички в екстрених ситуаціях та виконували завдання наближені до реальних подій. Всі команди отримали позитивні емоції, поділилися власним досвідом, перейняли новий, повідомили у Хмельницькій обласній раді.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-03.webp)
До всеукраїнських змагань були залучені працівники ДСНС, поліції та інших силових служб для створення реальних умов. Судді оцінювали:
- правильність поставлених діагнозів пацієнтам;
- фізичну витривалість;
- проведення сортування пацієнтів;
- надання екстреної медичної допомоги;
- маневрування на спецтранспорті.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-06.webp)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-07.webp)
Бригада комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради посіла почесне 10 місце.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/05/rali-bukovyna-01.webp)
До слова, 27 травня відзначається міжнародний день екстреної медичної допомоги.
Автор: Адміністратор сайтуВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook