Новини
Інфраструктура

Понад тисячу витоків газу ліквідували на Хмельниччині за місяць

Лише за травень аварійна служба газу 104 Хмельницької філії “Газмережі” здійснила близько 1700 виїздів на виклики споживачів газу області та усунула  1047 витоків природного газу, які є вкрай небезпечними та можуть призвести до небезпечних наслідків: пожежі, вибухів та отруєнь.

Які причини витоків газу та як їм запобігти?

Основними причинами витоків газу є:

 • – нехтування правилами безпеки користування газом
 • – відсутність технічного обслуговування

У Хмельницькій філії “Газмережі” нагадують, що обовʼязок споживачів – неухильно дотримуватися правил безпечного використання газу в побуті, а також забезпечити регулярне проходження технічного обслуговування газових приладів і мереж виключно у спеціалістів, які мають необхідні дозволи на проведення даних робіт. Адже обладнання та газопроводи з часом старіють, зношуються, а його заміну/ремонт не завжди виконують кваліфіковані майстри, що вкрай небезпечно.

Тож літо – найсприятливіший період, аби перевірити справність газового обладнання і безпечно споживати газ, підготуватись до зими.  

Власник повинен забезпечити:

 • проведення своєчасного технічного обслуговування газових мереж та обладнання, а у разі необхідності – їх ремонту.
 • професійний кваліфікований контроль за системою газопостачання та системою ДВК (димо-вентиляційних каналів), звернувшись до спеціалізованих організацій.

Адже за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами відповідає власник та/або орендар (наймач) квартири чи житлового будинку (тобто, законний споживач природного газу).

Що робити, якщо у квартирі (будинку, під’їзді) з’явився запах газу?

Головне – не панікувати, а відразу починати діяти. При появі запаху – категорично не можна вмикати/вимикати світло, будь-які електроприлади, використовувати сірники або запальнички, телефонувати зі стаціонарного телефона.

Порядок дій при виявленні запаху:

 • – закрити газовий кран над газовими приладами, а краще на вході в будівлю
 • – відкрити всі вікна і двері, створивши протяг
 • – вийти з приміщення та вивести всіх людей і тварин з будівлі, по можливості взяти з собою документи.
 • – негайно зателефонувати в аварійну службу газу 104 та чітко виконувати всі вказівки диспетчера!

В жодному разі не шукайте та не усувайте витік газу самостійно! Це – компетенція виключно газівників

Пам’ятайте, аби уникнути небезпечних ситуацій – необхідно забезпечити   технічне обслуговування. Для цього – укласти договір зі спеціалізованою організацією, яка має всі необхідні дозволи на проведення даних робіт.

Якщо ви бажаєте укласти договір з Хмельницькою філією “Газмережі”, зверніться, будь ласка, у Центр обслуговування клієнтів за місцем проживання.

Газівники здійснять:

 • приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів,
 • огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку,
 • перевірку працездатності і змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах,
 • усунення витоків на муфтових з’єднаннях ін.

 Подбайте про безпеку завчасно, неухильно дотримуйтесь правил безпеки, забезпечте фаховий контроль за системою газопостачання вашої домівки.

В разі необхідності – телефонуйте 104!

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook