Новини
Бізнес

Вдвічі впав експорт товарів із Хмельниччини до Польщі

Експорт товарів з Поділля за чотири місяці становив 254,1 мільйона доларів, що на 11,7% менше, ніж за січень-квітень минулого року. Натомість імпорт зріс на ті ж 11,7% до 234,1 мільйона доларів. Позитивне сальдо торгівлі склало двадцять мільйонів.

Експорт продуктів рослинного походження Хмельниччини скоротився з традиційних приблизно п’ятдесяти відсотків до третини від загального обсягу. Їх вивезено на 89,2 мільйона, що на 30,5% менше, ніж за чотири місяці торік.

Так, експорт зернових культур становив 61,7 мільйона, що на 31,8% менше, ніж за відповідний період минулоріч. Частка зерна в загальному експорті склала 24,3%.

До речі, вивезення насіння і плодів олійних рослин також суттєво скоротилося. Експортовано на 23,2 мільйона, що на 28,8% менше, ніж у торішньому січні-квітні.

Цукру і кондитерських виробів з цукру подільський бізнес вивіз на 27,9 мільйона, що в понад два рази більше у порівнянні з чотирма місяцями минулоріч.

Зростання в товарній групі молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед становило майже вдвічі. Продукції експортовано на 14,6 мільйона.

Значущою статтею подільських товарів, що закуповували закордонні партнери, окрім продовольства, раніше також були машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Цьогоріч же продано лише на 4,7 мільйона, що майже вп’ятеро менше, ніж торік.

Основними торговими партнерами в експорті за чотири перші місяці цього року були: Польща – 23 мільйони (падіння вдвічі), Іспанія – 21,6 мільйона (зростання майже вчетверо) та Туреччина – 20,5 мільйона (також збільшення вчетверо). Як повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 102 країн світу.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook