Новини
Екологія

Підприємця, який виготовляв деревне вугілля, судитимуть на Кам’янеччині

Поліцейські виявили зловмисника, який встановив 8 бочок для вироблення деревного вугілля на земельній ділянці сільськогосподарського призначення. Крім того, фігурант не дотримувався правил утилізації відходів, забруднюючи землю концентрованою смолою.

47-річний житель Дунаєвеччини, починаючи з 2016 року, за усною домовленістю зі своїм знайомим, орендував його земельну ділянку, яка розташована у селі Лисогірка Смотрицької громади. Попри те, що ділянка призначена лише для сільського господарства, “підприємець” розмістив на ній 8 металевих конструкцій для перероблення деревини.

Під час огляду місця події слідчі встановили, що в ході термічної обробки деревини усі відходи у вигляді концентрованої смоли потрапляли у ґрунт. Сам же власник виробництва не забезпечив їх своєчасну утилізацію, чим допустив забруднення довкілля.

Правоохоронці оголосили зловмиснику підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 254 (Безгосподарське використання землі, що спричинило виведення земель зі сільськогосподарського обороту) та ч. 1 ст. 239 (Забруднення земель речовинами та відходами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля) Кримінального кодексу України. Наразі кримінальне провадження вже направлено до суду, повідомили у поліції Хмельниччини.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook