Новини
Кримінал

Діяльність злочинної групи, що займалася підробкою документів, припинили на Хмельниччині

До продажу ділки пропонували підробки посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідки на право перебування іноземців на території України тощо. Правоохоронці задокументували виготовлення кількох сотень фальшивих документів на понад 1,6 млн грн незаконного прибутку. Організатору підпільної «поліграфії» та його двом спільникам повідомлено про підозри. Їм загрожує до п’яти років за ґратами.

Правоохоронці встановили, що діяльність організованої злочинної групи, члени якої «спеціалізувалася» на виготовленні підроблених документів, налагодив 29-річний хмельничанин.

«Друкарні» обладнали в орендованих офісних приміщеннях на території обласного центру. Відповідно до розподілених ролей, кожен учасник угруповання відповідав за довірений йому напрямок: придбання заготовок документів, адміністрування телеграм-каналу та інших інтернет-платформ, куди надходили замовлення від «клієнтів», створення віртуальних гаманців для розрахунку та безпосередньо виготовлення та відправка підробок.

Готові «офіційні» папірці надсилалися поштою. Для цього один з учасників угруповання попередньо обирав так званих «жертв» серед підприємців, від імені яких надсилав замовлення «клієнтам».

Під час слідства встановлено, що «тираж» підробок становив від 500 до 1000 одиниць на місяць. Вартість однієї фіктивної довідки з голографічними захисними елементами починалася від 8 000 гривень.

Для виведення отриманих злочинним шляхом коштів, фігуранти підшукували осіб, які за винагороду надавали їм власні банківські рахунки. Лідер угруповання розподіляв «зароблене» між усіма учасниками злочинної групи.

Правоохоронці задокументували виготовлення кількох сотень фальшивих документів на загальну суму понад 1,6 млн грн незаконного прибутку.

Поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу «КОРД» провели 37 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та в орендованих під друкарські цехи приміщеннях на території Київської та Хмельницької областей. Вилучили майже 1,2 млн грн у різній валюті, спеціалізоване обладнання для виготовлення підробок, банківські картки, квитанції поштових перевізників, незаповнені бланки «офіційних» документів, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та «чорнові» записи.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook