Новини
Інфраструктура

Графік погодинних відключень на 4 липня оприлюднили у “Хмельницькобленерго”

Попри те, що на Хмельниччині вже кілька днів поспіль досить прохолодно, кількість погодинних відключень в області не зменшилася, а подекуди навіть збільшилася. Зокрема, другий день поспіль три черги з шести матимуть по 5 відключень протягом доби, інші три – по чотири відключення. Все через те, що у “Хмельницькобленерго”, на додачу до відключень “3 на 3” запровадили режим “2 на 2”.

Практично під усіма новинами про ГПВ на наступний день мешканці Хмельниччини пишуть десятки претензій до обленерго як через надмірну, на їхню думку, кількість відключень, так і через недотримання графіків. Подекуди, пишуть подоляни, електропостачання в їхніх домівках відсутнє понад 10 годин. Крім того, скаржаться і на те, що:

Зі зниженням температури на вулиці Обленерго збільшує години відключення!

Разом з тим, потрібно розуміти, що якщо на заході України дощ і холод, то на півдні – сухо і спека – до 40 градусів. Принаймні, так пишуть у коментарях. Щоправда, сьогодні в повідомленні про плани щодо відключень на завтра “Укренерго” вже не назвали як причину “збільшення споживання через спеку”, а обмежилися короткою фразою:

З 07:00 до 13:00 та з 23:00 до 24:00 будуть задіяні дві черги графіків відключень, у решту годин – три черги

Цікаву інфографіку поширили у телеграм-каналі UA War Infographics. За даними опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”, “майже п’ята частина українців нічого не знають або мало знають про російські атаки на енергетичну інфраструктуру України. А майже чверть нічого не чула про заклики обмежити споживання електроенергії”.

Найбільше малопоінформованих опитаних українців мешкають у селі (26%), на другому місці – мешканці міст різного масштабу (17%), на третьому – жителі обласних центрів (13%). Схоже, чим більший населений пункт, тим краще люди обізнані з тим, що відбувається в країні.

Проте, судячи з деяких коментарів, частина людей, якщо й знають про удари по енергетиці, то не зовсім орієнтуються, як працює об’єднана енергетична мережа України, адже, за їхніми словами, “якщо у нашу область не прилітало, то у нас не має бути проблем з енергетикою”. Напевно, пресслужбам обленерго варто більше уваги приділяти просвітницькій роботі серед населення.

На завтра, 4 липня, у “Хмельницькобленерго” склали такий графік погодинних відключень:

Схоже, запроваджуючи відключення різної тривалості, енергетики області намагаються зробити так, щоб одні й ті самі черги не були відключені щодня в той самий час, але поки що виходить не дуже.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook