Новини
Культура

Фрагменти римських військових дипломів зберігаються у музеї на Хмельниччині

У фондах історико-культурного заповідника “Межибіж” на Хмельниччині зберігається значна колекція римських військових дипломів, яка налічує понад 60 фрагментів. Цю інформацію надав Олександр Надвірняк, науковий співробітник, під час інтерв’ю для Суспільного.

Одним із цікавих аспектів є те, що римські дипломи видавалися особам, які відслужили у римському війську від 16 до 26 років, залежно від виду військ. Наприклад, серед зібраних фрагментів є частина диплома військовослужбовця, який служив у преторіанській гвардії.

Артефакти виготовлені з бронзи і складаються з двох суміжних пластин розміром 15 на 20 сантиметрів, що підтверджено спектральним аналізом.

Видаток диплома засвідчував не лише військовий стаж, але й надання легіонеру громадянства Римської імперії. Олександр Надвірняк розповів про перелік пільг, що надавалися ветеранам, і підкреслив важливість цих документів у римському суспільстві.

Колекція фрагментів була знайдена на території восьми областей України, зокрема Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Вінницької, Київської й Одеської, а також на території Криму й Миколаївської області.

Олександр Надвірняк також зазначив, що ці артефакти охоплюють період з III століття до нашої ери, що свідчить про широкий діапазон історичних подій, пов’язаних з римською імперією.

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook