Зоозахисники просять хмельничан подбати про вуличних тварин у спеку
У Хмельницькому зоозахисники просять містян наливати у чисті місткості воду та ставити у дворах та на вулицях, аби допомогти тваринам порятуватися від спеки.
Тварин, якими опікується хмельничанин Василь Бучовський, вдень не побачити. Каже, ховаються від спеки, але воду попити приходять часто.
Зараз вони один раз у день їдять, в основному, зранку. Але їм спекотно, то води їм багато треба. Її йде щоденно десь 25-30 літрів. Тут чотири собачки, котики, дві білочки приходять попити, а птахів – то тьма злітається, – розповів журналістам Суспільне Хмельницький Василь Бучовський.
Наливати воду в чисті місткості та періодично її міняти просять містян зоозахисники. Так хочуть вберегти безпритульних тварин від перегрівання. Випадки теплового удару в собак, за словами волонтерки громадської організації “Врятуй життя” Ірини Кравчук, у місті вже є. Кількість звернень поки не рахували.
До Хмельницької першої міської ветлікарні з тепловим ударом привозили і домашніх тварин. Лікар ветеринарної медицини Микола Яценко розповідає про його ознаки:
У тварини виникає втомлюваність, яскраво виражена задишка. Якщо говорити про собак і котів, тварина дихає відкритим ротом.
Зі слів ветлікаря, тепловий удар трапляється переважно в собак, рідше — в гризунів. Та цього літа такі випадки були. Лікар розповів, як надати тварині першу допомогу:
Автор: Тетяна НовакПостаратися знизити температуру тіла. Не варто брати відро води та швидко мочити тварину. Треба змочити рушник, покрити ним шерстний покрив тварини, давати пити воду, змочити лапи.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook