Підприємці з Луганщини будують на Хмельниччині житло на продаж
Троє чоловіків з міста Сєвєродонецьк, що на Луганщині, у 2022 році переїхали на Хмельниччину. Маючи досвід підприємницької діяльності у будівельному напрямку, вони купили земельну ділянку під будівництво житла та вже збудували перший будинок.
Один з підприємців, 29-річний Валерій Воротінцев, переїхав до Хмельницького у 2022 році. Молодий підприємець спочатку відкрив у місті кав’ярню, потім займався електросамокатами. Коли ці види бізнесу не дали очікуваних заробітків, Валерій Воротінцев об’єднався з двома сєвєродончанами й вирішив зайнятися будівництвом.
Нас три компаньйони з Сєвєродонецька. Зібралися ми разом і стали шукати якийсь новий стартап для себе. Враховуючи те, що кожен з нас якимось чином пов’язаний з будівництвом, то вирішили будувати якісне утеплене житло з дерева, – розповів Валерій журналістам Суспільного.
Минулого року чоловіки за власні кошти придбали 40 соток земельної ділянки за п’ять кілометрів від Хмельницького – у селі Малиничі. На ній планують збудувати вісім дерев’яних утеплених будинків. Перший, який розпочали будувати у вересні, вже на завершальній стадії.
Перший будинок – експериментальний. 60% часу зайняла очистка території, геодезичні дослідження, укладка нової дороги по вулиці. Тобто, підготовчі роботи. Зараз там будуть вже ландшафтники працювати. Будинок зовні обшивають планкеном, – поділився підприємець.
Кожен з трьох компаньйонів відповідає за свій напрямок. Михайло Івонін — за технологію і будівельні матеріали. Валерій Воротінцев — за рекламу, піар та продаж готового будинку. Олег Яновський – за геодезичні дослідження та дотримання усіх вимог технології будівництва.
Це одноповерховий будинок площею 125 квадратних метрів. Там є тераса, три повноцінні кімнати, два санвузли, кухня та вітальня. В такому будинку може жити шість людей. Він дуже теплий. У 3,5 раза перевищує норму нашого клімату. Наші будівельники жартують, мовляв, в ньому можна буде грітися, як в інкубаторі – від лампочки”.
Наразі головна мета підприємців – продати перший готовий будинок, щоб за отримані кошти почати будувати наступний. Підприємці сподіваються, що його вдасться побудувати швидше, за 3-4 місяці, адже не потрібно буде витрачати час на підготовчі роботи.
Ми плануємо будувати житло в одному стилі на одній вулиці. У нас є концепція. Назва комплексу буде Malin street. Взяли назву від назви села Малиничі, – каже Валерій.
Самі підприємці наразі орендують житло. Кажуть, якби свого часу кошти вклали у придбання власних помешкань, то ніякої підприємницької діяльності у них би не вийшло, адже всі заощадження пішли б на це.
За словами Валерія, вони сподіваються, що збудоване ними житло купуватимуть як місцеві мешканці, так і переселенці:
Автор: Тетяна НовакДуже багато тут переселенців. І ми віримо в те, що наші земляки працюватимуть, добре зароблятимуть і купуватимуть наші будинки.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook