Новини
Здоров’я

Від гарячки Західного Нілу у Хмельницькому померла жінка

Менше, ніж за тиждень, кількість хворих на нову екзотичну хворобу – гарячку Західного Нілу – на Хмельниччині зросла втричі. Принаймні, такий висновок можна зробити з офіційних повідомлень. Один випадок захворювання закінчився летально. Лікарі пояснили, чому.

За інформацію Хмельницької інфекційної лікарні, з початку поточного місяця в медичному закладі з підтвердженим діагнозом гарячки Західного Нілу перебували на лікуванні 6 пацієнтів – 4 чоловіків та 2 жінки. Нагадаємо, за інформацією головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича, озвученою під час брифінгу 19 вересня, хворих з лабораторно підтвердженим діагнозом в області було всього двоє.

Всі пацієнти при госпіталізації скаржились на різке підвищення температури тіла до 39,9 С, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту. У чотирьох з них був діагностований менінгоенцефаліт, 2 пацієнтів мали гарячково-суглобову форму хвороби. Вік хворих – від 20 до 70 років, 5 з них – жителі міста,повідомили в інфекційній лікарні.

П’ятеро пацієнтів після лікування одужали та були виписані з лікарні. Одну з пацієнток лікарям не вдалося врятувати. Причина – жінка пізно звернулася по медичну допомогу, внаслідок чого у неї розвинулося важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт.

Також відомо про ще один випадок лихоманки у чоловіка, який лікувався в іншому лікувальному закладі міста Хмельницького, додали у медзакладі.

Та нагадали, що головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання – певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко в людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин. Від людини до людини захворювання не передається.

Хвороба починається гостро – з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. При важкому перебігу може розвиватися менінгіт або енцефаліт, – попередили у Хмельницькій інфекційній лікарні.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook